Colegiul Medicilor Botoşani are o nouă conducere, vineri fiind aleşi preşedintele, vicepreşedinţii şi secretarul, din rândul membrilor Consiliului Judeţean desemnaţi în urma scrutinului din data de 12-13 martie.
Noul preşedinte al Colegiului Medicilor Botoşani este medicul de familie Constantin Didi Moşneguţu, care îl înlocuieşte pe medicul Doru Culiceanu. Mandatul noului preşedinte este pentru o perioadă de patru ani.
Vicepreşedinţi au fost desemnaţi medicii Ecaterina Chihaia, Nicuşor Curteanu şi Hanelori Murăraşu, iar funcţia de secretar va fi ocupată de medicul Constantin Andone.
Medicul Doru Culiceanu va fi reprezentantul în Colegiul Naţional al Medicilor.
Schimbare la conducerea Colegiului Medicilor Botoşani! Cine este noul preşedinte!
Stiri BotosaniVineri, 18 Martie 2016Actualitate770 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
775
775
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
75
75
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
299
299
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...