Unul dintre consilierii municipali a venit, joi, în cadrul ședinței ordinare cu o propunere care i-a amuzat pe o parte dintre colegii săi din Consiliul Local.
Consilierul Paul Onișa a propus Executivului Primăriei ca pe trotuarele din municipiu să fie amenajate spații pentru fumători “la fel ca în țările civilizate".
Onișa a spus că aceste locuri pentru fumat ar putea fi acoperite cu plantele agățătoare care au fost puse în mai multe zone de pe Calea Națională, la trecerile de pietoni.
"Plantele agățătoare devin surse de insecuritate în traversarea pietonilor pe Calea Națională, pentru că se vor transforma într-un tunel vegetal. Să folosiți aceste pergole pentru trotuarele care au lățimea adecvată și să creați spații pentru fumători, să fie ceva frumos și unic în România pentru fumători. Ar fi o idee și ne-am alinia țărilor civilizate din Europa", a spus Paul Onișa.
Propunere inedită din partea unui consilier local: Locuri pentru fumat amenajate pe trotuarele din Botoșani, printre plante
Claudia Luca Thursday, 24 March 2016 ActualitateSpune-ne opinia ta

0748.883.507
Botosani, Botosani
stiri@botosani.ro
Newsletter
Abonează-te la Newsletter-ul Stiri Botoșani pentru a fi la curent cu cele mai noi știri și reportaje!
© 2026 WEB EMOTION SRL | Toate drepturile rezervate.
Web Emotion, Live.Botosani.ro, Botosani.ro Stiri.Botosani.ro si logo-urile acestora sunt marci inregistrate ale Web Emotion. Toate celelalte marci sunt proprietatea companiilor detinatoare. Reproducerea continutului din acest site este permisa numai cu acordul Web Emotion.
Termeni și condiții | Politica de confidențialitate | Despre Cookie-uri
Pagină generată în 0.85 secunde