Petrecere cu sute de invitați organizată de Consiliul Județean- GALERIE FOTO

Petrecere cu sute de invitați organizată de Consiliul Județean- GALERIE FOTO

   Ionut Tabultoc

Pentru al doilea an consecutiv, conducerea Consiliului Județean a organizat o petrecere de sfârșit de an la care au fost invitate să participe sute de persoane.

Printre cei prezenți la petrecerea ce a avut loc la Rapsodia s-au numărat vicepreședintele Consiliului Județean, Gheorghe Sorescu, viceprimarul Cătălina Lupașcu, administratorul public al județului Radu Judele, directorul ajdunct al Direcției Regionale a Finanțelor Publice Iași, Radu Țurcanu, șefii Fiscului botoșănean, Mihai Țurcanu, vicepreședintele Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorului, șefi din Poliție, directorii instituțiilor subordonate Consiliului Județean, directori de instituții deconcentrate, primari, atât de la PNL, PSD, dar și de la PDL, consilieri județeni și locali, parlamentari, precum și angajați ai Consiliului Județean.

Cei 600 de invitați au servit un bufet suedez, iar președintele Consiliului Județean, Florin Țurcanu, împreună cu vicepreședintele Gheorghe Sorescu a ciocnit câte un pahar cu toți cei prezenți.

Întrucât numărul invitaților a fost foarte mare, o parte dintre mese au fost puse și pe hol.

Programul artistic a fost oferit de soliștii de la Rapsozii Botoșanilor. La începutul petrecerii a fost și un porgram de obiceiuri de iarnă oferit de ansamblul Datina. 

































 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Șase tineri din Botoșani trimiși în judecată pentru distrugeri provocate în zona ANL Cișmea!

astăzi, 12:06

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au finalizat cercetările într-un dosar privind săvârșirea infracțiunii de distrugere. Fapta a constat în aceea c...

”112, Poliția e cu noi” la Grădinița de vară din Dorohoi! - VIDEO

astăzi, 11:10

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi- Biroul Rutier au desfășurat marți, 23 iunie, o acțiune informativ-preventivă cu copiii prezenți în cadrul programului Grădinița de...

Peste 100 de kg de deșeuri ridicate de polițiștii botoșăneni, 700 de sancțiuni în valoare de 300.000 de lei după controale în județ! - FOTO

astăzi, 10:58

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu cei de ordine publică, rutieră, de investigații criminale, în colaborare cu alte instituții ...