Ministrul Mediului anunță 27 de concursuri publice pentru funcții de directori în teritoriu la Romsilva. Posturi vacante (și) la Botoșani!

Funcțiile urmează să fie ocupate pe o perioadă determinată de 60 de zile.

Ministrul Mediului Diana Buzoianu a anunțat că, Romsilva urmează să organizeze 27 de concursuri pentru posturi de directori din teritoriu care urmau să rămână vacante în perioada următoare. 

Funcțiile urmează să fie ocupate pe o perioadă determinată de 60 de zile.

„Este un moment important pentru oamenii de bună credință să aplice - este pentru prima dată în istoria Romsilva când așa ceva este realizat pentru structurile din teritoriu pentru posturile interimate de către conducerea Romsilva. Romsilva a stabilit o procedură prin care vor fi depuse dosarele, apoi vor fi realizate interviuri și vor fi publicate. Putem aduce o reformă reală doar dacă sunt și oameni noi, doritori să facă un pas în față”, a transmis Diana Buzoianu.

 

Decizia finală de nominalizare aparține Directorului General Interimar, conform legislației în vigoare, precizează Digi24.ro.

Reprezentanții Ministerul Mediului vor fi prezenți la interviuri și vor oferi, ulterior, o opinie consultativă în baza acestor interviuri.

Experții mai au termen până luni, ora 12.00 să se înscrie la concurs. 

Posturile puse la concurs:

1. Director Silvic în DS Arad, Bacău, Brașov, Buzău, Caraș-Severin, Cluj, Constanța, Dâmbovița, Ialomița, Maramureș, Timiș, Vâlcea,

2. Director la Direcția de creștere, exploatare și ameliorare a cabalinelor

3. Director tehnic - DS Caraș-Severin, Hunedoara, Iași, Neamț,

2. Director economic - DS Botoșani, Giurgiu, Maramureș, Olt, Satu Mare, Suceava

3. Director la APN Munții Maramureșului, Bucegi, Buila Vânturarița, Grădiștea Muncelului  

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...

A vrut să treacă granița cu un permis nerecunoscut de legea română!

astăzi, 15:30

În data de 26 iunie a.c., în jurul orei 20.30, în Punctul de Trecere a Frontierei Rădăuți-Prut/ITPF Iaşi, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, pentru a ie...