Liviu Dragnea, întâmpinat de zeci de social-democraţi. Două nume vehiculate pentru şefia PSD Botoşani-FOTO

Liviu Dragnea, fostul preşedinte executiv al PSD, a ajuns la Botoşani, miercuri, în jurul orei 17.30, fiind aşteptat la sediul organizaţiei judeţene de primarul Ovidiu Portariuc, parlamentari, dar şi primarii social-democraţi din judeţ.

Dragnea a venit însoţit de deputatul Andrei Dolineaschi, scopul vizitei sale la Botoşani fiind, din câte se pare, consultarea cu privire la numirea unui preşedinte interimar la conducerea filialei locale.

Două nume sunt vehiculate pentru această funcţie, senatorul Doina Federovici şi primarul Ovidiu Portariuc.

“Doamna Federovici este o persoană foarte apreciată la nivel central. Eu, personal, o aprecize foarte mult. Există o posibilitate foarte mare ca doamna Federovici să fie numită în locul domnului Dolineaschi. Şi domnul Portariuc este o opţiune. Până la urmă, foarte important este ce se va întâmpla la Conferinţa de alegeri pentru că acolo oamenii votează. Există două variante, în care nu se desemnează un preşedinte interimar până la conferinţa ce alegeri şi rămâne un coordonator care gestionează treburile curente, şi varianta în care se merge cu preşedinte interimar şi împreună cu colegii vom decide care este cea mai bună variantă", a declarat Liviu Dragnea.

Înainte de a se întâlni cu primarii, Liviu Dragnea a purtat discuţii preţ de câteva minute într-un cadru mai restrâns cu deputatul Andrei Dolineaschi şi primarul Ovidiu Portariuc.























 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...