Lipsa semaforizarii din intersectia de la Gara, discutata in Consiliul Local

Lipsa semaforizarii din intersectia de la Gara, discutata in Consiliul Local

 Gheorghe Vazdoaga  

Consilierul local Gheorghe Vazdoaga a cerut Executivului Primariei, marti, in cadrul sedintei de CL, sa ia masuri in ceea ce priveste problemele generate de lipsa semaforizarii de la intersectia dintre Calea Nationala cu Sucevei.

"Semafoarele din intersectia dintre Calea Nationala si Sucevei nu functioneaza de o luna si ceva. Si mai ales acum, fiind perioada sarbatorilor, cu aglomeratia din zona, se creeaza un blocaj si am vazut doar intr-o singura zi un agent de circulatie acolo. Ori sa se dea drumul la semafoare, ori, daca sunt probleme tehnice, care nu pot fi rezolvate imediat, atunci sa stea agenti de circulatie in acea intersectie", a spus Gheorghe Vazdoaga.

Primarul Catalin Flutur a precizat ca inca nu s-a dat drumul la semafoarele din respectiva intersectie pentru ca nu a fost eliberat avizul de catre cei de la E.ON.

"Sunt cel putin doua luni de cand am cerut avizul de la cei de la EON, avem toata documentatia  facuta, insa nu au eliberat inca avizul. Nu putem pune in functiune fara avizul dumnealor de racordare. Oricum in aceasta perioada trebuie sa fie agenti in mai multe locuri din oras. Vom avea o saptamana foarte grea in oras din cauza circulatiei", a spus primarul.
 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Vești bune de la Stânca! Nova Apaserv anunță când se va relua furnizarea apei!

astăzi, 22:39

Nova Apaserv Botoșani informează utilizatorii că lucrările de remediere a avariei produse la conducta de aducțiune apă brută DN 560 din zona Stânca au fost finalizate, iar încep&aci...

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...