Legătura dintre noul spot Dedeman și artistul născut în Botoșani, a cărui carieră a început în Anglia!

Noul spot Dedeman îl include pe Marko Glass într-un statement despre influență, identitate și colaborare.

Într-un peisaj în care colaborările dintre branduri și artiști devin din ce în ce mai relevante, noul spot introduce un moment cu încărcătură simbolică: personajul interpretat de Marko Glass oferă masca sa lui Marius Moga, personajul principal al spotului, într-un gest care marchează mai mult decât o simplă interacțiune vizuală. Este, de fapt, o invitație de a intra într-un univers creativ, de a prelua o identitate și de a deveni parte din povestea dintre artist și consummator, scrie iqads.ro.

 

Prezența lui Marko Glass în campanie nu este întâmplătoare. Artistul reprezintă o voce autentică a noii generații, cu o estetică recognoscibilă și o comunitate puternică în jurul său. Integrarea sa în acest context creativ aduce un plus de relevanță și deschide oportunități reale pentru parteneriate care îmbină cultura urbană cu storytelling-ul de brand.

Secvența în care masca este transmisă devine astfel un simbol al transferului de energie, influență și apartenență - un insight valoros pentru brandurile care caută să creeze conexiuni autentice cu publicul tânăr.

Născut în Botoșani, lansat în Anglia

Marko Glass, este un artist de muzică trap din România, originar din Botoșani. Acesta și-a început cariera în Anglia cu muzică în engleză, tot acolo unde a și trăit pentru o perioadă de timp.

Lansarea piesei "Savana" în 2020 a adus consacrarea, doar visualul acumuland peste 29M de vizualizari. Cu numeroase colaborări (Bvcovia, Petre Ștefan, Sami G. etc.) printre care producători naționali și internaționali și peste 550 de milioane de streamuri in total, Marko a devenit o prezență solidă în scena muzicală, remarcându-se prin producții muzicale realizate inițial în stil DIY, având peste 1,1 milioane de ascultători pe Spotify în 2024.

Concert la Botoșani

De altfel astăzi, 17 aprilie, Marko Glass se află la Botoșani, în cadrul unui turneu național, alături de Bvcovia. „După aproape 7 ani de carieră și 4 proiecte BANDO lansate, este revigorant să avem ocazia să ducem vibe-ul în toată țara și fizic, mai ales când 80% din piesele din setlist nu au fost cântate la concerte până acum. Că trebuia mai devreme sau mai târziu, important este că se întâmplă acum. Vă așteptăm! One love, BANDO TOUR!”, a transmis Marko Glass.


 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”112, Poliția e cu noi” la Grădinița de vară din Dorohoi! - VIDEO

astăzi, 11:10

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi- Biroul Rutier au desfășurat marți, 23 iunie, o acțiune informativ-preventivă cu copiii prezenți în cadrul programului Grădinița de...

Peste 100 de kg de deșeuri ridicate de polițiștii botoșăneni, 700 de sancțiuni în valoare de 300.000 de lei după controale în județ! - FOTO

astăzi, 10:58

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu cei de ordine publică, rutieră, de investigații criminale, în colaborare cu alte instituții ...

Succes național pentru copiii instituționalizați din Dorohoi, pe scena unui mare festival de teatru! - FOTO

astăzi, 10:37

Festivalul Național "D-ale lui Caragiale" de la Ploiești, ajuns la a IX-a ediție, promovează incluziunea socială și oferă un cadru în care talentul artistic poate fi exprimat li...