Gelu Ciubotaru: Pagubele puteau fi inimaginabile daca tinerii nu stingeu focul cu propriile haine!

Gelu Ciubotaru: Pagubele puteau fi inimaginabile daca tinerii nu stingeu focul cu propriile haine!

 Sediul de campanie al liberalului Gheorghe Ciubotaru a fost incendiat duminica seara  

Gheorghe Ciubotaru, candidat liberal la Camera Deputatilor in Colegiul 5 Botosani Vest, in acelasi timp vicepresedinte al ANPC, este uimit de faptul ca o campanie electorala poate starni asemenea patimi, cum este incendierea bannerului de la sediul sau de campanie, gest care a pus in pericol viata proprietarilor si a celor 20 de tineri din echipa de campanie.

Nu distrugerea unor bunuri reprezinta cea mai mare pierdere, ci faptul ca viata unor oameni a fost pusa in pericol, iar daca tinerii care se aflau in cladire nu domoleau flacarile cu propriile haine, cladirea, care avea acoperisul din lemn, putea lua foc in intregime si pagubele puteau fi inimaginabile, spune Gheorghe Ciubotaru.

Liberalul le multumeste pompierilor care au intervenit prompt, politiei care a inceput imediat o ancheta, si spera ca cel sau cei care au facut un asemenea gest criminal sa plateasca conform legii.

De asemenea, Ciubotaru ii multumeste in mod special primarului Catalin Flutur, care a asigurat oportun o patrula a Politiei Comunitare pentru asigurarea linistii si ordinii in zona.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Vești bune de la Stânca! Nova Apaserv anunță când se va relua furnizarea apei!

astăzi, 22:39

Nova Apaserv Botoșani informează utilizatorii că lucrările de remediere a avariei produse la conducta de aducțiune apă brută DN 560 din zona Stânca au fost finalizate, iar încep&aci...

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...