FC Botosani, invinsa si de echipa MTK Budapesta, in cel de-al doilea amical din Austria!

FC Botosani a pierdut si cel de-al doilea meci amical disputat in cantonamentul din Austria, scor 0-1 in fata ungurilor de la MTK Budapesta.

Leo Grozavu a trimis in teren mai multi jucatori care au evoluat putin in partida amicala de ieri, printre care Raul Costin, Ciprian Brata, Stelian Cucu, Ngadeu sau Paul Batin. Ungurii au deschis scorul prin Thiam, care a marcat in minutul 31, stabilind si scorul final.

In repriza a doua au fost putine ocazii la ambele porti, cei doi antrenori preferand sa vada cum se descurca jucatorii pe anumite posturi. Din minutul 60 au intrat pe teren Patache, Cordos, Plamada, Rashid, dar si Roussel, care se afla inca in lotul echipei botosanene.

MTK Budapesta a terminat sezonul trecut pe locul trei in prima liga ungara, urmand a intra in turul doi al Europa League. Urmatorul meci amical va avea loc pe 19 iunie, impotriva vicecampioanei Albaniei, Kukesi.