Administrația botoșăneană este în doliu, după ce un fost consilier local a trecut la cele veșnice. Ioan Brânzei, membru PSD, a fost și consilier județean.
A fost consilier local în două mandate, în intervalele 2004 – 2008 și 2016 – 2020.
„Am primit cu regret vestea trecerii în neființă a domnului Ioan Brânzei!
Marcant membru al PSD, Ioan Brânzei a deținut calitatea de consilier local în două mandate, în intervalele 2004 – 2008 și 2016 – 2020.
Ioan Brânzei va rămâne în amintirea celor care l-au cunoscut drept un om de excepție, un bun profesionist, dedicat misiunii sale de a pune în prim plan promovarea și apărarea intereselor cetățenilor și a municipiului Botoșani!
Sincere condoleanțe familiei îndoliate!
Dumnezeu să-l odihnească!”, este mesajul transmis de Primăria Municipiului Botoșani.
