Palatul Copiilor are, începând din acest an şcolar, un nou director. În locul lui Marcel Dupu, la conducerea instituţiei a fost numit un profesor care activează de mulţi ani în cadrul clubului.
Noul director al Palatului Copiilor Botoşani este profesorul Luisian Grigore.
Decizia de schimbare a prof. Marcel Dupu de la conducerea instituţiei a fost luată în cadrul Consiliului de Administraţie al ISJ Botoşani. Marcel Dupu a fost numit director la Clubul Copiilor din Dorohoi, în locul Irinei Miron.
Festivitatea de deschidere a anului şcolar 2015-2016, la Palatul Copiilor Botoşani, va avea loc în data de 3 octombrie 2015, ora 9.30.
Director nou la Palatul Copiilor Botoşani!
Stiri BotosaniVineri, 2 Octombrie 2015Actualitate1229 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
765
765
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
73
73
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
298
298
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...