De câteva zile a fost montat un gard înalt care împiedică accesul la zidul clădirii, în unele zone fiind lăsată ÅŸi sârma ghimpată pusă de cetăţenii care s-au săturat ca atunci când deschid fereastra să nu poată respira.
Rămâne de văzut dacă aceste măsuri îi vor împiedica pe cei care nu au ÅŸapte ani de acasă să aibă în continuare acelaÅŸi comportament.
De-a lungul timpului, PoliÅ£ia Locală a aplicat mai multe amenzi celor prinÅŸi că urinau pe peretele blocului, dar reprezentanÅ£ii Primăriei au spus că au intervenit ori de câte ori au existat sesizări în zona respectivă, însă municipalitatea nu îi poate educa pe cetăţeni să folosească toaleta.



