Cu ce se ocupă în prezent botoșăneanul milionar care a părăsit ”Imperiul Leilor”: ”Multă muncă vara asta!”

Fostul concurent de la Survivor România a fost investitor la ”Imperiul Leilor”. Din păcate, în cel de-al patrulea sezon, Sebastian nu va mai ocupa scaunul de investitor în emisiunea de la Pro TV.

La doar 24 de ani, botoșăneanul Sebastian Dobrincu este unul dintre cei mai tineri antreprenori din România.

Astăzi a ajuns pe cele mai înalte culmi, însă pentru a avea succes, Sebastian Dobrincu a fost nevoit să muncească de la o vârstă foarte fragedă. În lumea software-ului, el a intrat pe când avea doar 11 ani. La 17 ani, tânărul milionar s-a mutat în Statele Unite. Programarea a învățat-o singur, însă doar prin muncă și perseverență a cunoscut succesul.

 

Cel de-al patrulea sezon al emisiunii ”Imperiul Leilor” va începe în curând la Pro TV, însă Sebastian a renunțat la scaunul de investitor. Deși nu-l vom mai vedea în această postură, programul lui Dobrincu este în continuare destul de încărcat.


În ce investește bani Sebastian

În cadru unui interviu pentru Impact.ro, Sebastian a dezvăluit care este noul său proiect. De asemenea, tânărul antreprenor a vorbit și despre cum decurge o zi de muncă. În caz că nu știați, Dobrincu este fondatorul Storyheap.

Platforma românului a devenit lider pe piața de digital marketing, având în portofoliu clienți precum Selena Gomez, Universal Music, Tumblr, Hulu și Shake Shack. Acum, Sebastian a pus bazele unei noi companii în domeniul inteligenței artificiale. Ei bine, noul proiect îi ocupă mai tot timpul, așa că este o perioadă foarte încărcată pentru fostul concurent de la Survivor.

”Viața mea personală și profesională o să fie cam una și aceeași: foarte ocupată. Am început o companie nouă în domeniul de inteligență artificială, care îmi mănâncă și zilele și nopțile, așa, din păcate, o să învăț și vara asta, însă mă consolez cu gândul că sunt tânăr și am timp să petrec mai încolo în viață și că acum bat fierul cât e cald. Și nici nu sunt genul foarte petrecăreț, îți spun sincer, îmi place atât de mult munca pe care o fac și după principul acesta m-am ghidat toată viața să nu simt o zi că muncesc, încât nici nu pot să mă plâng că vai, nu am luat vacanțe, vai, nu am luat o pauză, deci multă muncă vara asta”, a spus Sebastian Dobrincu.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

„Flori de ie în parohie!”, o sărbătoare a sufletului românesc la Biserica din Ionășeni! - FOTO

astăzi, 19:20

Cu prilejul Zilei Universale a Iei, sărbătorită anual la 24 iunie, în aceeași zi cu sărbătoarea Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul (Sânzienele), sub cerul binecuvâ...

Sărbătoare la Mănăstirea Gorovei, zeci de preoți și credincioși în jurul Icoanei Făcătoare de Minuni!

astăzi, 18:46

Un sobor de preoți, împreună cu părintele arhimandrit dr. Benedict Sauciuc - starețul Mănăstirii Neamț, părintele arhimandrit Teodosie Pleșca - staretul mănăstirii Zosin, părintele p...

Mobilierul de grădină și terasă: cum alegi piesele potrivite pentru un design modern?

astăzi, 18:17

Un design modern nu se rezumă doar la aspect. Contează felul în care materialele rezistă în timp, cât de ușor întreții suprafețele, cum folosești spațiul de care dispui...