Agenția Națională de Meteorologie a anuțat că județul Botoșani rămâne sub cod galben de ceață, până în această seară, la ora 21:00.
Potrivit avertizării, ceața va reduce vizibilitatea sub 200 m, și chiar sub 50m, izolat.
Agenția Națională de Meteorologie a anuțat că județul Botoșani rămâne sub cod galben de ceață, până în această seară, la ora 21:00.
Potrivit avertizării, ceața va reduce vizibilitatea sub 200 m, și chiar sub 50m, izolat.
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...