CIFRELE meciului FC Botosani - FC Voluntari! Gazdele cu ocaziile, oaspetii cu posesia!

Desi pare incredibil, FC Voluntari a avut mai mult posesia balonului in cele 90 de minute jucate pe stadionul Municipal din Botosani.

Statistica partidei de aseara arata ca oaspetii au avut o posesie de 52 %, in timp ce botosanenii au avut 48 %. Diferenta de procente a fost mai mare in prima repriza, atunci cand Voluntariul a avut 55 % posesie, botosanenii recuperand in repriza secunda.

A fost singura dominare a oaspetilor, pentru ca la ocazii de gol, suturi pe poarta si spre poarta a dominat FC Botosani, insa nu a fost de ajuns pentru ca partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

sursa statistica: flashscore.ro