Pe langa sarbatorirea Zilei Jandarmeriei, alti patru jandarmi botosaneni au un motiv in plus de bucurie, intrucat au fost avansanti in grad inainte de termen.
Este vorba despre capitanul Cristian Feciuc, care a primit gradul de maior, si de alti trei subofiteri, avansarile facandu-se prin ordinul ministrului M.A.I., Dan Nica, pentru rezultatele foarte bune ale celor patru jandarmi in activitatea profesionala.
Capitanul Cristian Feciuc a devenit maior!
Stiri BotosaniVineri, 3 Aprilie 2009Actualitate397 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
750
750
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
70
70
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
295
295
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...