Consilierii judeteni au semnat ca sunt de acord cu schimbarea din functie a Cristinei Bahrin, astfel ca pe ordinea de zi a sedintei de Consiliu Judetean din aceasta luna va fi pusa si aceasta problema.
Daca in sedinta din 27 ianuarie consilierii vor vota acest proiect, atunci Cristian Achitei va deveni vicepresedinte al Consiliului Judetean Botosani, in locul liberalei Cristina Bahrin.
Cristina Bahrin a devenit vicepresedinte al Consiliului Judetean Botosani in luna decembrie 2008, ea beneficiind atunci, pe langa voturile liberalilor, si de cele ale consilierilor PSD.
Pentru ca, in acest an, protocolul aliantei PD-L – PSD a inceput sa functioneze la Botosani, consilierii PSD si cei PD-L au hotarat sa voteze ca atare, in favoarea membrilor care ii reprezinta.
Alianta pregateste debarcarea Cristinei Bahrin!
Stiri BotosaniMiercuri, 21 Ianuarie 2009Actualitate43 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
757
757
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
72
72
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
297
297
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...