Accident pe o stradă din Botoșani, două femei au ajuns la spital! (Foto)

Două femei au ajuns la spital în urma unui accident rutier produs, seara trecută, pe strada Tudor Vladimirescu, din municipiul Botoșani. În eveniment au fost implicate două autoturisme.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere și modul de descarcerare, dar și două ambulanțe SAJ.

Aceștia au constat faptul că nu erau persoane încarcerate. Două femei, de 41 și 47 de ani, au avut nevoie de ajutor medical, fiind transportate la spital pentru îngrijiri de specialitate.

Pompierii au acționat pentru înlăturarea pericolului de incendiu, fiind deconectate bornele bateriilor.

Pentru a preveni astfel de evenimente, ISU Botoșani recomandă conducătorilor auto să dea dovadă de prudență la volan, să respecte toate regulile de circulație pentru propria lor siguranță, dar și a celorlalți participanți la trafic.


 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Incendiu violent la Bucecea, fiul proprietarului a fost salvat de vecini! – FOTO

astăzi, 16:55

Pompierii au fost solicitați să intervină, în urmă cu puțin timp, pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-o gospodărie din orașul Bucecea. La fața locului s-au deplasat, &i...

Anchetă a poliției după ce o mașină a ars pe un câmp din județ!

astăzi, 16:45

O mașină parcată pe un câmp din localitatea Dersca a fost cuprinsă de flăcări, în această după-amiază. La fața locului s-au deplasat, în cel mai scurt timp, pompierii ca...

Ministrul Mihai Dimian: ”Să nu mai avem note de 5 pentru elevi care nu au cunoștințele și competențele minime necesare pentru a obține nota 5”

astăzi, 15:01

Ministrul Educației și Cercetării, Mihai Dimian, susține că, odată cu elaborarea standardelor de învățare prevăzute de noul Cadru de Referință al Curriculumului Național, este import...