(A) S.C. ICE Computers își mărește echipa și angajează Dispecer tehnic, full time

Responsabilități:

1.Preluarea apelurilor liniei de suport tehnic a organizației.
2.Asigurarea unui timp minimal de răspuns la apelurile clienților.
3.Identificarea rapidă a situației / problemei tehnice expuse de client, înregistrarea datelor în CRM-ul firmei și rezolvarea acesteia remote (în cadrul aceluiași apel telefonic).
4.Introducerea și/sau editarea datelor în sistemul CRM al organizației.
5.Dacă problema nu poate fi rezolvată prin telefon, alocarea acesteia către departamentul sau responsabilul relevant.
6.Asigurarea satisfacției clienților care apelează linia de support prin abilități de comunicare excepționale, empatie și rezolvarea promptă a incidentelor semnalate.
7.Oferă informații despre soluțiile și serviciile firmei.
8.Raportări operaționale periodice.

Cerințe:

1.Pasionat de tehnologie / autodidact / permanent la curent cu noutățile din domeniul IT.
2.Cunoștințe avansate în:
-Configurții hardware pentru PC, laptop, smartphone;
-Utilizare și configurare Sisteme de operare PC: Windows XP, Vista, 8, 8.1, 10;;
-Internet (browsers settings, proxy, security)
-Utilizare aplicații de bază - desktop software - Suita Office, utilitare sistem, e-mail etc.
3.Abilități excelente de comunicare și relaționare prin telefon.
4.Capacitate de a învață rapid.

Beneficii

1.Apartenența la o organizație stabilă, în plină creștere
2.Salariu fix competitiv
3.Bonus financiar direct corelat cu performanța măsurată
4.Mediu de lucru modern și profesional
5.Colectiv tânăr
6.Flexibilitate / adaptabilitate organizațională

Așteptăm CV-urile voastre pe adresa jobs@icenet.ro.

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Românii au talent” 2024: Cine sunt botoșănenii care au ajuns în semifinala competiției!

astăzi, 17:57
349

Miruna Iustina Gireadă, Daniel Ciobbanu și Emanuel Barica sunt botoșănenii care au ajuns în sezonul 14 pe scena ”Românii au talent”, acestora adăugându-li-se și Nic...

Benzar, reacție dură după ce Comisia de Recurs i-a redus suspendarea lui Hakim. ”Trebuia să mă omoare? Poate sunt interese!”

astăzi, 16:28
133

Comisia de Recurs a redus pedeapsa de 6 etape primită inițial de Hakim Abdallah la doar două, informație dezvăluită de Fanatik. Atacantul l-a accidentat grav la cap pe Romario Benzar în Bo...

Botoșănean de 20 de ani scos în cătușe din mașină!

astăzi, 14:36
402

În cursul zilei de vineri, polițiștii din Vlăsinești au emis ordonanță de reținere pentru 24 de ore pe numele unui tânăr de 20 de ani, din comuna Dângeni.Botoșăneanul e...