A dat cu masina peste un om si a fugit de la locul accidentului!

Un iesean in varsta de 51 de ani a lovit cu masina un barbat, si desi acesta a fost ranit, soferul a fugit de la locul accidentului, iar mai apoi a abandonat masina si a dat bir cu fugitii!

La data de 22.10.2011, în jurul orei 12.00, poliţiştii Sectiei Poliţie Rurală Hlipiceni au fost sesizaţi printr-un apel de urgenţă 112, cu privire la faptul că pe raza comunei Călărasi s-a produs un accident de circulatie în urma căruia au rezultat victime omenesti. Primele cercetări efectuate la faţa locului au stabilit că în timp ce se deplasa pe DJ 292 H, în localitatea Călărasi, P. Petru de 64 de ani, din localitate, a fost surprins şi accidentat de un autoturism al cărui conducător auto şi-a continuat deplasarea, părăsind locul faptei.

În urma investigatiilor efectuate, poliţiştii au identificat autoturismul implicat în accident, abandonat pe un drum lăturalnic, în localitatea Călărasi. Identitatea conducătorului auto a fost stabilită în persoana lui P. DUMITRU de 51 de ani, din municipiul Iasi, judeţul Iasi, acesta nefiind însă depistat pe raza localitătii.

În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a lui P. Petru, care a fost transportat la Spitalul Judetean Botosani pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Victima a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

În cauză se efectuează cercetări sub asepctul săvârşirii infracţiunilor de vătămare corporală din culpă şi părăsirea locului accidentului fără încuviintarea organelor de politie, a declarat insp. pr. Daniela Gheorghiescu, purtator de cuvant in cadrul IPJ Botosani.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...