Viceprimarul Cosmin Andrei, validat candidat pentru funcția de primar al municipiului Botoșani

Viceprimarul Cosmin Andrei, validat candidat pentru funcția de primar al municipiului Botoșani

Comunicat de presă:

Social-democrații botoșăneni l-au desemnat astăzi pe viceprimarul Cosmin Andrei candidat pentru primăria municipiului Botoșani.

„Le mulțumesc colegilor pentru că au încredere în mine să-i reprezint în competiția pentru primăria municipiului Botoșani. Este o onoare pentru mine să candidez la această funcție. Știu că este o responsabilitate imensă pentru a conduce acest oraș, iar botoșănenii au așteptări foarte mari de la echipa PSD. Timp de 8 ani am fost viceprimar al municipiului Botoșani. În toată această perioadă am dobândit experiență pentru a conduce acest oraș. Știu ce am de făcut pentru a transforma municipiul Botoșani într-un oraș frumos, care să ofere o perspectivă bună copiilor noștri. Voi candida pentru Primărie, iar dacă voi deveni primar, știu ce am de făcut chiar de a doua zi pentru schimbarea în bine a orașului nostru”, a declarat Cosmin Andrei.

Social-democratul Cosmin Andrei este absolvent a două Universități de prestigiu din România, Automatică și Calculatoare la Universitatea Gheorghe Asachi din Iași, unde a obținut titlul de inginer diplomat și Administrație Publică la Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași.

„Împreună cu locuitorii municipiului Botoșani, cu Doina Federovici, candidatul PSD la președinția Consiliului Județean și cu toți colegii de la PSD voi face echipă pentru a schimba fața orașului nostru, pentru a face un loc în care fiecare familie să se simtă în siguranță și fiecare botoșănean să simtă că este respectat. Am încredere că experiența administrativă și politică de la nivel local și central a Doinei Federovici și a echipei de specialiști pe care PSD o are la nivelul fiecărei comunități locale, vor face diferența între noi și candidații celorlalte partide la aceste alegeri”, a subliniat Cosmin Andrei.

(Comunicat de presă emis de organizația județeană PSD Botoșani)

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Comună din Botoșani fără internet, copiii, puşi să facă ore online. „Ca şi cum l-ai pune pe orb să scrie o declaraţie“

astăzi, 18:09
929

Părinţii dintr-o comună botoşăneană sunt revoltaţi că elevii trebuie să facă din nou ore on-line în perioada alegerilor. Aceştia spun că este umilinţa supremă, având în...

Medic nou la Unitatea de Primiri Urgențe

astăzi, 17:56
591

Nu mai puțin de opt medici stomatologi s-au înscris pe postul fără concurs de medic dentist de la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean.După selecția dosarelor, au mai ră...

Donație importantă pentru copiii și adulții cu dizabilități aflați în unitățile rezidențiale din cadrul D.G.A.S.P.C Botoșani

astăzi, 16:02
364

Începând de miercuri, 30 septembrie 2020, beneficiarii unităților rezidențiale din cadrul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Botoșani, copii ...