Imagine dezolantă în mai multe intersecÈ›ii din municipiul BotoÈ™ani. Bucățile mari de gheață care s-au format după ce au intervenit utilajele pentru îndepărtarea zăpezii de pe carosabil au o înălÈ›ime considerabilă obturând atât vizibilitatea conducătorilor auto, cât È™i a pietonilor.
În intersecÈ›ia de la Carrefour, unde de curând a avut loc o intervenÈ›ie È™i la reÈ›eaua de alimentare cu apă, s-a format un munte de zăpadă iar È™oferii care circulă prin zonă trebuie să fie cu mare băgare de seamă, întrucât nu se observă pietonii când pășesc de pe trotuar pe È™osea.
Un munte de zăpadă este È™i în sensul giratoriu de la intersecÈ›ia Bulevardului George Enescu cu strada Pacea. Zăpada a fost depozitată pe marginea sensului giratoriu.
În lipsa unei comenzi din partea municipalității societatea Urban Serv nu poate interveni pentru căratul zăpezii. De altfel, iarna aceasta nu s-a cărat mai deloc zăpada ce s-a adunat pe străzile din municipiul BotoÈ™ani, creând probleme în special la locurile de parcare.








