Cătălin Silegeanu, om de afaceri și candidat independent la primăria municipiului Botoșani s-a ținut de promisiunea făcută în campania „Ce îți dorești de la viitorul tău primar?”

Comunicat:

Cătălin Silegeanu, om de afaceri și candidat independent la primăria municipiului Botoșani s-a ținut de promisiunea făcută pe Facebook și a organizat întâlnirea cu Romeo Ciocănea, cel care a pus cel mai elocvent comentariu la provocarea făcută în mediul on-line, „Ce îți dorești de la viitorul tău primar?”.   

Într-o întâlnire neregizata, în care opiniile au fost libere, cei doi au analizat cele mai importante probleme cu care se confruntă urbea noastră, dorindu-se a fi un dialog constructiv, care să ofere prilejul oamenilor obișnuiți să își audă doleanțele, să fie pus punctul pe I, într-un zgomot tot mai asurzitor adus de apropierea campaniei electorale.

 

Periplul a început în Zonă Industrială, ulterior mergând-se la Parcul de Agrement Cornișă dar și la gară unde au fost parcate autobuzele Eltrans care stau nefolosite. Cei doi au poposit și la Teatrul Mihai Eminescu ce a ajuns o rușine pentru administrația botoșăneană, abordându-se și problemă infrastructurii ce lasă de dorit pe multe străzi. Nici Centrul Vechi nu a fost ignorat, menționând-se soluții pentru că zonă să fie pusă în valoare și din punct de vedere al turismului. „Mulțumesc domnului Silegeanu care a avut amabilitatea să asculte și glasul poporului, a oamenilor simpli, care urmează să voteze pe unii sau pe alții. În altă ordine de idei am apreciat foarte mult că un om de afaceri de succes s-a hotărât să ia taurul de coarne și să încerce să facă o schimbare, adevărată schimbare, nu cea trâmbițata de partidele care mai sunt pe eșichierul politic. Este de apreciat domnul Cătălin Silegeanu că o face din proprii bani și cu atât mai meritoriu este că o face din convingere. Asta spune mult” a menționat Romeo Ciocănea, Cătălin Silegeanu susținând că astfel de experiențe vor fi repetate, întrucât opinia botoșănenilor ar trebui să fie auzită cât mai des.

„Oamenii vor schimbări, sunt sătui de partide politice care să le dicteze ce să facă, ce măsuri să ia, să fie că o păpușa condusă de păpușari. Oamenii vor un om independent pentru cetățeni care să fie în slujbă cetățeanului nu în interesul partidului. Un om între oameni. Un om care să ia la pas tot municipiul Botoșani să afle probleme fiecărei zone și apoi să găsească soluții și să le rezolve. Oamenii s-au săturat să fie conduși de partide și partidele să tragă sforile. Cetățenii Botoșaniului vor o schimbare și schimbarea e în mâinile lor”, a fost de părere Cătălin Silegeanu, candidat independent la Primăria Botoșani.

(Comunicat emis de Cătălin Silegeanu, candidat independent la Primăria Botoșani)

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Microbuz plin cu români, accident grav în Austria! Răsturnat între copaci după ce șoferul a pierdut controlul volanului

astăzi, 20:16

Opt cetățeni români au fost răniți într-un accident rutier produs în Austria, după ce microbuzul în care se aflau a ieșit de pe șosea și s-a prăbușit pe o pantă. ...

S-a tras la sorți programul noului sezon din Superliga. FC Botoșani joacă primul meci în deplasare!

astăzi, 19:45

Vineri, 26 iunie, la București a avut loc tragerea la sorți a programului competițional din Superligă, ediția 2026-2027. Echipele care vor evolua în Liga 1 în sezonul 2026/2027 sun...

Prezentul care batjocorește Cultura orașului: Mormântul unui mare muzicolog zace ”vandalizat, cu crucea sfărâmată, abandonat, neîngrijit și în paragină” în Cimitirul Eternitatea din Botoșani!

astăzi, 19:00

În luna mai a acestui an, prof. Vania Atudorei, trăitor în Canada, s-a întors în Botoșani, orașul natal, și a vizitat Cimitirul Eternitatea, loc în care își do...