Valeriu Iftime l-a taxat pe cel mai promițător jucător al formației sale: „E o problemă de atitudine!”

„Nu a dat niciun șut la poartă, nu poți să fii o repriză și să nu faci nimic...”

Valeriu Iftime l-a taxat pe cel mai promițător jucător al său în urma prestației cenușii cu CFR Cluj. FC Botoșani a remizat, scor 3-3, în Gruia, cu CFR Cluj. Meciul a avut loc în runda a șasea din Superliga.

Valeriu Iftime, nemulțumit de Zoran Mitrov

Patronul lui FC Botoșani a dezvăluit că nu este mulțumit de cum s-a prezentat Zoran Mitrov în acest start de sezon. Jucătorul de 23 de ani este unul dintre favoriții lui Valeriu Iftime de la FC Botoșani, dar nu a jucat nici măcar un meci întreg în primele partide din Superligă.

 

„(n.r. Ce se întâmplă cu Zoran Mitrov, nu a mai jucat de mult un meci întreg?) E treaba lui în primul rând, eu am vorbit cu Zoran. E o problemă de atitudine, pentru că eu știu că Leo (n.r. Leo Grozavu) îl prețuiește extraordinar, merită mult, dar depinde de el. 

În meciul cu CFR Cluj nu a avut realizări, un sfert de oră, jumătate de oră, cât joci trebuie să fii bun și să te vadă lumea, punct!

Mailat a jucat prost, dar a dat un gol, a fost unde trebuie! El nu a dat niciun șut la poartă, nu poți să fii o repriză și să nu faci nimic, adică Mitrov este un tip talentat, dar trebuie să realizeze că talentul e una și viața de fotbalist e alta.

Dacă tratezi cu muncă imensă și cu seriozitate la fel de mare, atunci talentul ar putea să puncteze în viața ta cu ceva pozitiv.”, a declarat Valeriu Iftime.

Aripa stânga, care a făcut parte din lotul naționalei României la EURO U21, are șase partide, un gol și o pasă decisivă la FC Botoșani în acest început se sezon.

600.000 de euro este cota lui Zoran Mitrov, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.com.

Valeriu Iftime a fost nemulțumit de jocul lui FC Botoșani

Iftime a criticat felul în care s-a prezentat echipa sa în partida cu CFR Cluj, chiar dacă rezultatul obținut de FC Botoșani a fost unul excelent. Omul de afaceri l-a lăudat pe portarul Giannis Anestis pentru intervențiile salvatoare din Gruia.

„Prima repriză a fost proastă din punctul meu de vedere și meciul în final a fost un meci prost, pentru că dacă nu era portarul (n.r. Giannis Anestis) ne nimiceau pur și simplu.

Adică un meci în care să ai trei-patru ocazii, iar una să fie ocazia campionatului, iar portarul să o scoată, înseamnă că ori sunt ăia prea proști, ori portarul e prea bun, ori e o combinație. Rezultatul este prea bun pentru noi la ce am jucat ieri.”, a spus patronul lui FC Botoșani despre remiza cu CFR Cluj.

Sursa: Sport.ro

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Eduard Mititelu, aviz favorabil în comisii pentru mandatul de ministru delegat pentru Transformare Digitală: ”Sper ca, de mâine, să ne apucăm de treabă!”

astăzi, 21:08

Deputatul liberal Eduard Mititelu a primit aviz favorabil din partea comisiilor din Camera Deputaților și Senat, pentru ocuparea funcției de ministru delegat pentru Transformare Digitală. &rdqu...

Pașaport către viitor: 260 de tineri au susținut examene Cambridge la Cambridge Star!

astăzi, 19:09

În weekendul tocmai încheiat, 20-21 iunie, porțile Cambridge Star s-au deschis pentru 260 de copii și adolescenți care au ales să își transforme pasiunea pentru limba engleză &...

23 și 24 iunie: Lucrările la Nova Apaserv lasă fără apă mai multe străzi din municipiul Botoșani!

astăzi, 18:29

Pentru evitarea efectelor negative cauzate de lipsa apei, consumatorii din zonele menționate, precum și de pe străzile adiacente, sunt rugați să își asigure rezervele minime necesare pentr...