Jucător FC Botoșani convocat în naționala Under-21 pentru meciurile din martie

Selecţionerul naţionalei de fotbal Under-21 a României, Florin Bratu, a anunţat, luni, un lot de 23 de jucători pentru meciurile amicale programate luna aceasta. Din echipă face parte și Victor Dican, din cadrul FC Botoșani, potrivit site-ului FRF.

Tricolorii U21 vor juca pe 25 martie, la Bucureşti, pe Stadionul „Arcul de Triumf", contra Finlanda U21 (ora 17:15), iar pe 29 martie este programată partida contra Marocului, la Rabat (ora 17:00).

Naţionala de tineret pregăteşte participarea la Campionatul European Under-21 din 2023, pe care România o va găzdui alături de Georgia.

Lotul convocat:
portari: Mihai Popa (FC Voluntari), Ştefan Târnovanu (FCSB), Szilard Gyenge (AFK Csikszereda);

fundaşi: Alexandru Ţîrlea (Deportivo Alaves/Spania), Marius Leca (Dunărea Călăraşi), Vladimir Screciu (Universitatea Craiova), Ricardo Farcaş (Siena/Italia), Tudor Telcean (CSC 1599 Şelimbăr), Victor Dican (FC Botoşani), Valentin Ţicu (Petrolul Ploieşti), Andres Dumitrescu (Sepsi OSK Sfântu Gheorghe);

mijlocaşi: Marius Corbu (Puskas Akademia/Ungaria), Dragoş Albu (FC U Craiova 1948), Alexandru Cîmpanu (Universitatea Craiova), Claudiu Petrila (CFR Cluj), Ştefan Baiaram (Universitatea Craiova), Constantin Grameni (Farul Constanţa), Andrei Mărginean (Messina/Italia), Mihai Lixandru (CS Mioveni);

atacanţi: Ianis Stoica (FCSB), Jovan Markovic (Universitatea Craiova), David Miculescu (UTA Arad), Daniel Birligea (CFR Cluj).

(Editor: R.A.)

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Autoritățile botoșănene în alertă în contextul codurilor galbene de caniculă, CJSU convocat de prefect! (Foto)

astăzi, 18:03

În contextul atenționărilor meteorologice de tip cod galben de caniculă, valabile pentru județul Botoșani astăzi și mâine, toate instituțiile cu atribuții în gestionarea sit...

Beatrice a dispărut de acasă, sunați la 112 dacă o vedeți!

astăzi, 17:20

Astăzi, 25 iunie, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Botoșani au fost sesizați cu privre la faptul că DRAGU BEATRICE-MARIA, de 16 ani, a părăsit în mod voluntar dom...

Emoționant - Gesturi de omenie față de un pelerin, la granița cu Republica Moldova! ”Bunătatea nu costă nimic, dar prețuiește enorm!”

astăzi, 14:43

Astăzi, în Punctul de Trecere a Frontierei Rădăuți Prut s-a prezentat un bărbat care dorea să treacă în Republica Moldova pentru a ajunge la o mănăstire din zonă. Venea tocmai de...