FC Botosani s-a reunit luni cu un nou antrenor principal - FOTO

FC Botosani s-a reunit, luni, la ora 14:00 la Stadionul Municipal din Botosani. Jucatorii au intrat la vestiare si au vorbit cu finantatorii, dar si cu cei de pe banca tehnica.

Ca o noutate pentru acest inceput de an este ca incepand de astazi antrenorul principal al echipei va fi Leo Grozavu, in timp ce Valeriu Bordeanu va fi din nou secund. Aceasta numire a venit dupa ce oficialii clubului s-au consultat si au decis ca Leo Grozavu sa raspunda de rezultatele meciurilor din retur.

Imediat dupa ce Cristi Popovici a fost demis, antrenor principal a fost numit Valeriu Bordeanu, in timp ce Leo Grozavu a fost numit director tehnic.



"Obiectivul clubului este ca echipa sa ramana in prima divizie, al meu personal este sa ajungem cat mai sus. Ca o fi locul 10, ca o fi locul 8, de fiecare data trebuie sa-ti propui mai mult. Va fi un retur dificil. Echipele nu-si mai permit pasi gresiti. Eu n-am venit la FC Botosani sa retrogradez. Atunci cand esti antrenor principal iti revine responsabilitatea maxima. Nu stiu daca e mai multa motivatie. Daca iti place meseria o faci din orice postura", a declarat Leo Grozavu.

Imediat dupa reunire, lotul echipei FC Botosani a efectuat un antrenament pe Stadionul Municipal, fiind un numar de 22 de jucatori, singurul absent fiind Attilla Hadnagy, care urmeaza sa ajunga la Botosani..









 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Primire demnă de niște campioni mondiali: Hyperion Robotics s-a întors acasă!

astăzi, 09:16

A fost multă bucurie, cu meritate aplauze, emoție și multe vise pentru viitor! Echipa Hyperion Robotics, a Colegiului Național ”Mihai Eminescu” din Botoșani, a revenit din Statel...

Botoșănence de altădată, promotoare ale portului popular românesc

astăzi, 08:50

Astăzi sărbătorim Nașterea Sfântului Ioan  Botezătorul, cunoscută și sub numele de „Sânzâiene”, o sărbătoare solară și florală plină de bucurie. Cu...

L-ai aplaudat pe Daniel Buzdugan la Botoșani? Ce s-a întâmplat în acea dimineață cu ”vocea” de la Radio ZU: ”Am sunat de pe drum la 112!” - FOTO

astăzi, 08:16

Zeci de botoșăneni au petrecut, luni dimineață, câteva ore alături de Bizdugan, Morar și Emma, cei trei carismatici prezentatori de la Radio Zu, aflați în RadioAventura prin Rom&aci...