Cantonament dupa 7 ani de zile.
Desi in mai toate domeniile de activitate criza financiara se resimte tot mai puternic Clubul Sportiv Botosani, a fost ocolit deocamdata de aceasta.
82 de sportivi din cadrul clubului au efectuat un stagiu de pregatire de 7 zile la Izvorul Muresului, dupa nu mai putin de 7 ani de zile de pauza,
Pentru a se putea pregati cat mai bine, 82 de sportivi din mai multe sectii ale clubului au efectuat un stagiu de pregatire montan in perioada 1-18 ianuarie.
Acest lucru a fost posibil dupa o indelungata perioada de pauza, in care conducerea clubului s-a confruntat cu o criza cronica de bani.
Andrei Amos, director CS Botosani: "Din cite am discutat cu antrenorii eu nefiind la club decat de trei ani de zile, mi-au spus ca nu au mai avut cantonament de pregatire, cel putin pe timp de iarna de 7 ani de zile."
Sportivii au plecat spre Complexul din Izvorul Muresului in patru serii, in perioada 1-10 ianuarie, 2- 11 ianuarie, respectiv de pe data de 17 si 18 ale acestei luni, cand au plecat ultimele doua serii.
Intregul stagiu de pregatire montan a costat clubul in jur de 40.000 de lei, bani obtinuti din administrari stricte ale cheltuielilor, dar si economiile de anul trecut.
Andrei Amos, director CS Botosani: "Este un lucru benefic zic eu pentru sportivii clubului si pentru Clubul Sportiv in general pentru ca se stie ca pregatirea in perioada de iarna este cea mai buna pentru sportivi."
Totodata, Andrei Amos a mai declarat ca, maine, respectiv poimaine urmeaza sa revina la antrenamente in Botosani sportivii din ultimele doua serii care au fost plecate in cantonamentul montan.
Cantonament dupa 7 ani de zile.
Stiri BotosaniSâmbătă, 24 Ianuarie 2009Sport23 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
JO Paris 2024: Botoșăneanul Mihai Chiruță s-a calificat în sferturile de finală!
astăzi, 10:38
112
112
Sportivul a concurat în această dimineață pentru calificările în sferturile de finală la schif simplu masculin.Mihai Chiruță s-a clasat pe locul 1 în seriile probei de M1x...
Parohia din Botoșani unde cuplurile fără posibilități fac nuntă gratis. Primesc tot: rochie de mireasă, costum de mire!
astăzi, 09:35
351
351
Comunitatea s-a mobilizat cu donații, după o postare pe o rețea de socializare. 27 de nunți au fost programate în doar două săptămâni.Roxana și Cezar s-au căsătorit acum trei...
Ciobotariu și-a anunțat staff-ul tehnic la FC Botoșani! (Foto)
astăzi, 08:46
381
381
Pe lângă Andrei Patache, care va rămâne antrenor secund, și Alin Bordeanu, responsabil cu pregătirea portarilor, din staff-ul lui Liviu Ciobotariu vor mai face parte secunzii Adrian Io...