„Eu nu sunt o persoană conflictuală. Nu am nimic cu Orban, doar că nu pot să-l las să distrugă partidul, să ia decizii după cum crede el. Așa-zisa mea excludere din partid, pentru nerespectarea Statutului, s-a făcut cu nerespectarea de opt ori a Statutului. A rostogolit în spațiul public informația că aș fi fost exclus, ceea ce a fost o lovitură de imagine pentru mine. Cu toate acestea, sunt dispus să discut cu el, dar să facă primul pas, conform ierarhiilor în partid. Până una alta, în afară de contribuția mea decisivă la menținerea PNL, eu plătesc lunar o cotizație de 700 de lei la partid. El plătește 5 lei. Și cred că era și restant. Poate acum a plătit restanțele, nu știu”, a declarat pentru Evenimentul Zilei Viorel Cataramă. Acesta a adăugat că a rămas în poziția de vicepreședinte PNL la Sectorul 2 și că va candida la Primăria Capitalei. „De asta se teme Orban și de aceea a fost și așa zisa excludere a mea. El știe că dacă voi câștiga, el va pierde. PNL nu este proprietatea lui Ludovic Orban”, spune Viorel Cataramă.
Viorel Cataramă, atac la liderul PNL. "Eu plătesc o cotizație de 700 de lei pe lună, Orban dă 5 lei"
Stiri Botosani Tuesday, 7 August 2018 Politică„Eu nu sunt o persoană conflictuală. Nu am nimic cu Orban, doar că nu pot să-l las să distrugă partidul, să ia decizii după cum crede el. Așa-zisa mea excludere din partid, pentru nerespectarea Statutului, s-a făcut cu nerespectarea de opt ori a Statutului. A rostogolit în spațiul public informația că aș fi fost exclus, ceea ce a fost o lovitură de imagine pentru mine. Cu toate acestea, sunt dispus să discut cu el, dar să facă primul pas, conform ierarhiilor în partid. Până una alta, în afară de contribuția mea decisivă la menținerea PNL, eu plătesc lunar o cotizație de 700 de lei la partid. El plătește 5 lei. Și cred că era și restant. Poate acum a plătit restanțele, nu știu”, a declarat pentru Evenimentul Zilei Viorel Cataramă. Acesta a adăugat că a rămas în poziția de vicepreședinte PNL la Sectorul 2 și că va candida la Primăria Capitalei. „De asta se teme Orban și de aceea a fost și așa zisa excludere a mea. El știe că dacă voi câștiga, el va pierde. PNL nu este proprietatea lui Ludovic Orban”, spune Viorel Cataramă.
Spune-ne opinia ta
Articole similare
Catarama a fost exclus din PNL!
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Microbuz plin cu români, accident grav în Austria! Răsturnat între copaci după ce șoferul a pierdut controlul volanului
Opt cetățeni români au fost răniți într-un accident rutier produs în Austria, după ce microbuzul în care se aflau a ieșit de pe șosea și s-a prăbușit pe o pantă. ...
S-a tras la sorți programul noului sezon din Superliga. FC Botoșani joacă primul meci în deplasare!
Vineri, 26 iunie, la București a avut loc tragerea la sorți a programului competițional din Superligă, ediția 2026-2027. Echipele care vor evolua în Liga 1 în sezonul 2026/2027 sun...
Prezentul care batjocorește Cultura orașului: Mormântul unui mare muzicolog zace ”vandalizat, cu crucea sfărâmată, abandonat, neîngrijit și în paragină” în Cimitirul Eternitatea din Botoșani!
În luna mai a acestui an, prof. Vania Atudorei, trăitor în Canada, s-a întors în Botoșani, orașul natal, și a vizitat Cimitirul Eternitatea, loc în care își do...

Newsletter
Abonează-te la Newsletter-ul Stiri Botoșani pentru a fi la curent cu cele mai noi știri și reportaje!
© 2026 WEB EMOTION SRL | Toate drepturile rezervate.
Web Emotion, Live.Botosani.ro, Botosani.ro Stiri.Botosani.ro si logo-urile acestora sunt marci inregistrate ale Web Emotion. Toate celelalte marci sunt proprietatea companiilor detinatoare. Reproducerea continutului din acest site este permisa numai cu acordul Web Emotion.
Termeni și condiții | Politica de confidențialitate | Despre Cookie-uri | Setări cookie-uri
Pagină generată în 1.38 secunde