Cristian Achiței, după candidatură depusă pentru Senatul României: După ani întregi de nimic pesedist, botoșănenii au nevoie de realizări concrete, de dezvoltare!

Deputatul PNL, Cristian Achiței, a declarat după candidatură depusă pentru Senatul României, că obiectivul personal pentru următorii ani este realizarea celor două investiții în infrastructura județului Botoșani, respectiv Drumul Național DN 28B Botoșani-Tg. Frumos și Drumul Național DN 29D Botoșani-Ștefănești.

“Sunt onorat să ocup locul 1 pe lista de candidați la Senatul României depusă astăzi, 21 octombrie, de PNL Botoșani la Biroul Electoral Județean. O zi pe care am trăit-o cu multă emoție, cu sentimentul unei mari responsabilități față de județul pe care îl iubesc și față de botoșăneni.

 

Țin să le mulțumesc pentru încrederea acordată tuturor colegilor de partid. Consider nominalizarea o recunoaștere a rezultatelor obținute pentru Botoșani și botoșăneni în ultimii ani atât în Consiliul Județean, cât și în Parlamentul României.

Urmează o campanie electorală importantă pentru viitorul României și, în particular, pentru viitorul județului nostru. O campanie în care voi fi foarte activ pentru a convinge un număr cât mai mare dintre concetățenii noștri că Partidul Național Liberal reprezintă singura soluție viabilă pentru dezvoltarea județului Botoșani.

Dezvoltăm Botoșaniul! Este obiectivul întregii echipe PNL pentru următorii ani, în care partidul se va afla la guvernarea României. Este însă și obiectivul meu personal, pentru că sunt strâns legat de două dintre cele mai importante investiții în infrastructura județului Botoșani, Drumul Național DN 28B Botoșani-Tg. Frumos și Drumul Național DN 29D Botoșani-Ștefănești, investiții pe care vreau să le văd finalizate la termen, adică în următorii doi ani.

După ani întregi de nimic pesedist, de minciuni propagandistice și pomeni aruncate în stânga și în dreapta, județul Botoșani și botoșănenii au nevoie de realizări concrete, de dezvoltare! Exact pentru asta voi lupta în continuare, cu toate forțele, pentru botoșănenii mei!

Partidul Național Liberal se va afla la guvernare în următorii patru ani, iar botoșănenii trebuie să fie reprezentați cum se cuvine, printr-o echipă parlamentară puternică și eficientă, în relația cu Guvernul României! Astfel vom putea beneficia de întreaga susținere guvernamentală pentru proiectele prin care vom realiza dezvoltarea Botoșaniului!

Am mare încredere că toți cei care cred în proiectele de dezvoltare a județului Botoșani vor fi prezenți la vot pe 6 decembrie!”, a explicat deputatul PNL Cristian Achiței.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Zi de sărbătoare (și) la Botoșani, a fost celebrat Drapelul României: „Am trecut pe lângă un lan de grâu, maci și cerul albastru” (Foto, Video)

astăzi, 13:44

România marchează anual, la 26 iunie, Ziua Drapelului Național, sărbătoare dedicată unuia dintre cele mai importante simboluri ale statului. Cu această ocazie, în întreaga țar...

VIDEO! Percheziții în două localități din Botoșani, arme ridicate de polițiști!

astăzi, 12:59

La data de 26 iunie 2026, polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară la persoane bănuite de com...

Comunicat de presă finalizare proiect - PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!

astăzi, 12:21

UAT COMUNA MIHĂLĂȘENI, în calitate de beneficiar anunță finalizarea proiectului „Construirea și dotarea unui centru de zi pentru copiii aflați în situație de risc de separare...