Ovi Cernauteanu a revenit pe scena Festivalului "Martisor Dorohoian"! Vezi FOTO si VIDEO de la Gala Laureatilor 2014!

Dupa ce sambata a avut loc concursul Festivalului "Martisor Dorohoian 2014", duminica seara, dorohoienii prezenti in Sala Teatrului au avut parte de un recital muzical.

"Anul acesta a fost anul baietilor si m-am bucurat pentru ca de obicei, la toate festivalurile, cele care ocupa locurile cele mai inalte pe podium sunt fetele. Aici, pentru ca se sarbatoreste martisorul la baieti, Dumnezeu i-a ajutat probabil sa aiba un martisor special. M-am simtit extraordinar, alaturi de un juriu exceptional", a declarat compozitorul Dumitru Lupu, presedintele juriului.

Imediat dupa ce organizatorii au anuntat castigatorii si i-au acodat marele Trofeu lui Alexandru Tărâţeanu, laureatii au cantat din nou melodiile pe care le-au interpretat in prima seara a festivalului.

Au urmat mai apoi doua recitaluri oferite de Raoul si de botosaneanul Ovi Cernauteanu, cel care s-a intors la Botosani de la Brasov, acolo unde sambata seara a castigat finala Eurovision Romania, alaturi de Paula Seling.

Daca Raoul a aratat o lipsa totala de profesionalism, cantand peste pozitiv, Ovi a demonstrat ca este un profesionist adevarat si a cantat 100 % live, atat la voce, cat si la pian.

"Prima data cand am urcat pe o scena a fost la Martisor Dorohoian la varsta de 14 ani si iata ca mi-a purtat noroc", a spus Ovi inainte de ca incepe recitalul.

Dorohoienii l-au aplaudat la final si i-au urat succes la Eurovision.

VEZI AICI care sunt laureatii celei de-a XXXI-a editie a Festivalului "Martisor Dorohoian"!

GALERIE FOTO:


































































 

 

 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...