Ovi Cernauteanu a revenit pe scena Festivalului "Martisor Dorohoian"! Vezi FOTO si VIDEO de la Gala Laureatilor 2014!

Dupa ce sambata a avut loc concursul Festivalului "Martisor Dorohoian 2014", duminica seara, dorohoienii prezenti in Sala Teatrului au avut parte de un recital muzical.

"Anul acesta a fost anul baietilor si m-am bucurat pentru ca de obicei, la toate festivalurile, cele care ocupa locurile cele mai inalte pe podium sunt fetele. Aici, pentru ca se sarbatoreste martisorul la baieti, Dumnezeu i-a ajutat probabil sa aiba un martisor special. M-am simtit extraordinar, alaturi de un juriu exceptional", a declarat compozitorul Dumitru Lupu, presedintele juriului.

Imediat dupa ce organizatorii au anuntat castigatorii si i-au acodat marele Trofeu lui Alexandru Tărâţeanu, laureatii au cantat din nou melodiile pe care le-au interpretat in prima seara a festivalului.

Au urmat mai apoi doua recitaluri oferite de Raoul si de botosaneanul Ovi Cernauteanu, cel care s-a intors la Botosani de la Brasov, acolo unde sambata seara a castigat finala Eurovision Romania, alaturi de Paula Seling.

Daca Raoul a aratat o lipsa totala de profesionalism, cantand peste pozitiv, Ovi a demonstrat ca este un profesionist adevarat si a cantat 100 % live, atat la voce, cat si la pian.

"Prima data cand am urcat pe o scena a fost la Martisor Dorohoian la varsta de 14 ani si iata ca mi-a purtat noroc", a spus Ovi inainte de ca incepe recitalul.

Dorohoienii l-au aplaudat la final si i-au urat succes la Eurovision.

VEZI AICI care sunt laureatii celei de-a XXXI-a editie a Festivalului "Martisor Dorohoian"!

GALERIE FOTO:


































































 

 

 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...

Alfa New Protocol Engineering îl numește pe George Căpățînă în funcția de CEO

astăzi, 14:18

Alfa New Protocol Engineering (ANPE), companie dezvoltată printr-un parteneriat dintre Electro-Alfa International și New Protocol Group, anunță numirea lui George Căpățînă, un lider cu p...