Actrita Carmen Ungureanu, nascuta pe 7 mai 1966, in Botosani, ramane in memoria afectiva a tuturor celor care au avut prilejul de a o admira, chiar si o singura data, pe scena!
A absolvit in 1988 Scoala Populara de Arta din Botosani, sectia actorie, iar in 1995 Academia de Teatru si Film, Bucuresti. In prezent este actrita a Teatrului National Bucuresti.
Are o activitate impresionanta in teatru, dar a avut roluri importante si in cinematografie (O vara de neuitat, regia Lucian Pintilie) sau televiziune (Gena din Titanic vals, de Tudor Musatescu, regia Dinu Cernescu).
Carmen Ungureanu a activat multi ani in trupa lui Dan Puric, alaturi de care a sustinut spectacole in intreaga lume, dar si pe scenele nationale: Pantomimia, regia Dan Puric (TNB), Toujours l’amour, regia Dan Puric (TNB), Costumele, regia Dan Puric (La Teatrul C.I.Nottara)
Stiri Botosani ii ureaza actritei Carmen Ungureanu LA MULTI ANI, multa sanatate, bucuria implinirii sufletesti si satisfactii profesionale!
LA MULTI ANI, CARMEN UNGUREANU!
Stiri BotosaniVineri, 7 Mai 2010Cultură720 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
773
773
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
75
75
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
299
299
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...