PNL: ”Dorohoiul are nevoie de tinerețe, de energie, de un primar implicat!” (Video)

Un “restaurant” privat lăsat dărăpănat în mijlocul orașului, fără ca proprietarul să fie amendat de către autorități, reflectă imaginea administrației Dorin Alexandrescu, de 16 ani primar în Dorohoi – îmbătrânită, blocată în timp, eșuată.

PNL: ”Dorohoiul are nevoie de tinerețe, de energie, de un primar implicat!” (Video)

 Dumitriu Alexandru - Candidat Primăria Dorohoi  

Primăria are mijloacele de a extirpa asemenea pete negre de pe imaginea Dorohoiului și ar trebui urmat exemplul unor orașe precum Cluj-Napoca și Oradea, în care asemenea ruine nu-și au locul, dar este nevoie de energie, ambiție și dorință, atribute pe care actualul primar nu le mai are de mult timp.

Și nu este singurul exemplu – în urmă cu peste 30 de ani autoritățile au început, în mijlocul orașului, lucrările la ceea ce ar fi trebuit să devină Casa de Cultură, dar primarul Dorin Alexandrescu a lăsat proiectul în aer, iar locația a ajuns în final în proprietatea unui operator economic, practic o ruină în inima orașului.

 

Dorohoiul are nevoie de tinerețe, de energie, de un primar implicat care să pună interesul orașului și al locuitorilor mai presus de orice.

Are nevoie de VIITOR, nu de trecut. Iar viitorul... începe pe 9 iunie!

“Imaginea administrației Alexandrescu – îmbătrânită, blocată în timp, în amintirea vremurilor demult apuse.

Dragi dorohoieni, avem nevoie să urmăm exemplul unor orașe care au reușit – Cluj, Oradea, în care asemenea ruine nu-și au locul.

Primăria are mijloacele de a extirpa asemenea pete negre de pe imaginea Dorohoiului.

Avem nevoie de energie, ambiție și dorință, atribute pe care actualul primar de mult nu le mai are.

Haideți cu mine să vedem cum arată – este normal să avem așa în inima Dorohoiului?

În urmă cu ceva vreme aici, în inima Dorohoiului, a început realizarea Casei de Cultură. După un timp, primarul Dorin Alexandrescu a renunțat la îndeplinirea acestui vis al dorohoienilor, probabil din lipsă de energie, din lipsă de interes, și chiar a înstrăinat această locație unui operator economic. Noi în Dorohoi avem nevoie de tinerețe, de energie, nu de scheme imobiliare și interese personale.

Dacă primarul nu e pe teren, cum să vadă așa minune de lucrare, la nici 10 metri de primărie?

Dragi dorohoieni, pe 9 iunie vă rog să mă alegeți – alegeți energia, alegeți tinerețea, alegeți viitorul, nu mai alegeți trecutul”

(Dumitriu Alexandru - Candidat Primăria Dorohoi. Realizat la comanda Partidul Național Liberal - filiala Botoșani. Cod mandatar financiar 21240015)

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...