Presedintele Consiliului Judetean Botosani, Mihai Tabuleac, a declarat ca nu este de acord cu solicitatea reprezentantilor societatii Apa Grup de majorare a pretului apei cu un procent de 31 la suta.
"Au solicitat majorarea cu 25 la suta pentru apa si 6 la suta din cauza ratei inflatiei. Nu este justa aceasta propunere, si ma refer la procentul de 25 la suta, care reprezinta o conditionalitate pentru accesarea fondurilor europene", a declarat presedintele Consiliului Judetean Botosani.
Cu toate acestea, spune Mihai Tabuleac, decizia nu este inca luata.
"Ii asigur pe botosaneni ca autoritatea este la Consiliul Judetean. A cere este simplu, dar a aviza este si mai simplu. Nu am alta intentie decat sa propun decat o marire la rata inflatiei", a conchis Mihai Tabuleac.
Tabuleac inchide robinetul la Apa Grup: Ii asigur pe botosaneni ca autoritatea este la Consiliul Judetean!
Stiri BotosaniJoi, 7 Mai 2009Administrație74 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
757
757
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
72
72
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
297
297
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...