Un om de afaceri botoșănean s-a stins din viață, avea 56 de ani. ”Am pierdut un profesionist desăvârșit și un prieten adevărat!”

Lumea afacerilor din județul Botoșani este în doliu după ce un cunoscut antreprenorul din domeniul agricol și zootehnic a încetat din viață joi, la vârsta de 56 de ani.

Dan Surugiu era proprietarul societății comerciale Agro Spicul SRL, una dintre cele mai importante firme din județ, care deținea o fermă zootehnică la Lișna și administra suprafețe semnificative de teren agricol în nordul județului Botoșani. Pe lângă activitatea sa în domeniul agriculturii, Surugiu era și acționar în cadrul firmei Spicul 2 Dorohoi, societate aflată sub controlul fratelui său, Viorel Surugiu.

Fermierii și angajații care l-au cunoscut îl descriu ca pe un lider echilibrat, inovator și corect, un om care s-a luptat mereu pentru a menține standarde înalte în afacerile sale și pentru a sprijini dezvoltarea comunității locale, potrivit glasulnordului.ro.

 

“Am pierdut un om de mare valoare, un profesionist desăvârșit și un prieten adevărat. Moștenirea lui în agricultură va rămâne mult timp de acum înainte”, a declarat un partener de afaceri.

Până în acest moment, nu au fost oferite informații oficiale cu privire la cauza decesului. Se așteaptă ca în zilele următoare să fie anunțate detalii despre funeraliile acestuia, la care se estimează că vor participa numeroși prieteni, colegi de breaslă și membri ai comunității locale, mai scrie sursa citată.

Dumnezeu să îl odihnească în pace!

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...