Un botoșănean a chemat poliția după ce a pierdut 2.200 de lei la păcănele!

Când păcănelele ”nu plătesc”, suni la 112. Asta a făcut un botoșănean care a pierdut la aparate și după ce administratorul barului l-a dat afară din local.

În seara zilei de 24 martie 2025, în jurul orei 22.45, Dumitru P., din Bucecea, județul Botoșani, a sunat la 112 și a sesizat că a pierdut bani la aparate, pe raza comuna suceveană Bălcăuți, și dorește prezența organelor de poliție pentru verificarea legalității acestora.

În acea zi, pe la ora 19.00, bărbatul s-a deplasat la un bar din centrul localității Negostina, unde a consumat băuturi alcoolice și a jucat la păcănele. Din cauza faptului că acesta a pierdut suma de 2.200 lei a inițiat o discuție contradictorie cu administratorul societății, pe motiv că pierde constant bani. 

 

La un moment dat, conflictul a degenerat, iar administratorul l-a îmbrâncit pe bărbat pentru a-l scoate afară, după care acesta a plecat spre domiciliu, sesizând evenimentul prin SNUAU 112, în mod repetat.

Având în vedere acest aspect, se va proceda la notificarea Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc, în vederea verificării legalității aparatului de joc.

Apelantul a fost întrebat dacă dorește intervenția unui echipaj medical în vederea acordării îngrijirilor de specialitate, însă acesta a refuzat și a motivat faptul că nu este necesar.

De asemenea, apelantului i-a fost adus la cunoștință dreptul de a solicita un ordin de protecție provizoriu față de administratorul societății. Dumitru P. nu a solicitat emiterea unui ordin de protecție provizoriu, scrie stireasucevei.ro.

În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru lovirea sau alte violențe.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

A murit Lăzărică, artistul care a iubit muzica mai presus de sine: ”Să ne ierți pe toți, om drag și bun!”

astăzi, 13:38

Folclorul botoșănean este în doliu după trecerea la cele veșnice a celui cunoscut de toți drept „Nenea Lazărică”. Omul care și-a dedicat o parte importantă din viață ...

Primăria Botoșani vine în sprijinul cetățenilor, pe fondul Codului Galben de caniculă!

astăzi, 13:25

Pe fondul atenționărilor de caniculă emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM), Primăria Municipiului Botoșani va asigura puncte de sprijin destinate cetățenilor. Încep...

VIDEO - Semnal de alarmă transmis de Serviciul de Ambulanță din Botoșani! ”Un minut de neatenție poate întârzia o viață!”

astăzi, 12:22

În fiecare zi, echipajele Serviciului de Ambulanță Județean Botoșani se deplasează în regim de urgență pentru pacienți aflați în stare critică. Fiecare secundă contează, ...