La numai o zi dupa ce Constantin Contac declara ca, desi suspendat de la conducerea PSD Botosani, se considera inca presedinte al partidului, social-democratii anunta sosirea la Botosani a lui Gheorghe Nichita, presedinte interimar al organizatiei botosanene.
Senatorul Gheorghe Marcu a precizat ca sambata, in prezenta lui Gheorghe Nichita, se vor relua discutiile cu privire la numirile de directori si directori adjuncti in fruntea institutiilor deconcentrate botosanene, capitol la care social-democratii au restante mari.
De altfel, scandalul in randul organizatiei PSD Botosani, scandal care a culminat cu suspendarea din functia de presedinte a lui Contac, a izbucnit tocmai de la suspiciunile legate de numirile directorilor, Contac fiind acuzat ca a incercat sa puna in fruntea unor unitati deconcentrate cateva rude ale sale.
"Ma consider in continuare presedintele PSD al filialei Botosani. Am facut contestatie la Bucuresti cu privire la acest abuz, dar inca nu am primit niciun raspuns. Nu ma duc la sediul partidului, ca nu ma pot bate cu cei de acolo. Nu are rost, astept sa se analizeze situatia mea, pentru ca nici asa nu se poate pana la infinit", declara joi Constantin Contac.
Situatia directorilor numiti de PSD, discutata maine, in prezenta lui Gheorghe Nichita!
Stiri BotosaniVineri, 3 Aprilie 2009Actualitate13 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
765
765
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
73
73
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
298
298
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...