Silviu Lung, primele cuvinte dupa accident: "Imi pare nespus de rau, in viata am incercat sa fac doar bine"

​Silviu Lung a vorbit pentru prima data dupa accidentul rutier in care a fost implicat in cursul zilei de miercuri (a avut loc la Radovan, in Dolj). "Imi pare nespus de rau, in viata am incercat sa fac doar bine. A murit un om, asta este durerea cea mai mare", a precizat fostul portar.

"Multe lucruri nu imi amintesc, dar era o curba, era ceata foarte mare si m-am trezit exact cu masina aproape de masina mea. Am tras de volan putin in dreapta si ne-am lovit amandoi. In ultima clipa am zarit masina.

Nu e cum am inteles ca ma grabeam, nici vorba de asa ceva. Mergeam normal, cred ca in jur de 60 pentru ca era ceata, dar problema este ca a murit un om si imi pare nespus de rau.

Aici este durerea cea mai mare, ca a murit un om. Lucrul acesta ma afecteaza foarte mult. Imediat dupa impact stiu ca m-am lovit foarte rau, nici nu am sesizat pe moment ce s-a întâmplat. Nici nu stiu cum m-am dat jos din masina, pentru ca o usa era blocata, eram foarte ametit. Am aflat acolo ca cineva mi-a spus ca a murit.

Ma bucur ca fetita este mai bine. O sa ma duc cand o sa pot la ea. Imi pare nespus de rau pentru ca in viata am incercat sa fac numai bine si a fost acum accidentul acesta si imi pare foarte rau. Transmit condoleante familiei" - Silviu Lung pentru Romania TV.

Accidentul a avut loc miercuri, in jurul orei 15.00, pe drumul european E 79, care leaga Craiova de Calafat, in localitatea doljeana Radovani, dupa ce autoturismul Mercedes condus de Silviu Lung a intrat pe contrasens si a lovit frontal o masina Renault in care se aflau trei persoane.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Șase tineri din Botoșani trimiși în judecată pentru distrugeri provocate în zona ANL Cișmea!

astăzi, 12:06

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au finalizat cercetările într-un dosar privind săvârșirea infracțiunii de distrugere. Fapta a constat în aceea c...

”112, Poliția e cu noi” la Grădinița de vară din Dorohoi! - VIDEO

astăzi, 11:10

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi- Biroul Rutier au desfășurat marți, 23 iunie, o acțiune informativ-preventivă cu copiii prezenți în cadrul programului Grădinița de...

Peste 100 de kg de deșeuri ridicate de polițiștii botoșăneni, 700 de sancțiuni în valoare de 300.000 de lei după controale în județ! - FOTO

astăzi, 10:58

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu cei de ordine publică, rutieră, de investigații criminale, în colaborare cu alte instituții ...