Pleiadă de miniștri săptămâna viitoare la Botoșani

Săptămâna viitoare, județul Botoșani va fi gazdă pentru una dintre ședințele periodice ale Comisiei pentru Ape, Păduri, Pescuit și Fond Cinegetic din cadrul Senatului României.

Anunțul a fost făcut de către senatorul Costel Șoptică cei care, de altfel, are calitatea de președinte al acestei comisii a Senatului.

“Prioritară va fi discuția despre investiția de la barajul de la Vârfu Câmpului”, a anunțat senatorul botoșănean.

Invitația de a fi prezenți pentru câteva zile în Botoșani a fost făcută miniștrilor Costel Alexe, ministrul Mediului, Adrian Oros, ministrul Agriculturii, Bogdan Gheorghiu, ministrul Culturii şi Marcel Vela, ministrul de Interne,

Cei patru miniștri ar urma să participe și la o serie de discuții pentru a se stabili prioritățile județului pe  fiecare domeniu în parte.

 

 

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

ALERTĂ în municipiul Botoșani: Adina, o fetiță de 9 ani, a dispărut în această dimineață de acasă!

astăzi, 10:58

”Rugăm cetățenii care dețin informații cu privire la această persoană să apeleze 112 sau să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție”, este mesajul IPJ Botoșani. ...

O biserică din Botoșani sărbătorește 200 de ani de existență, PS Nichifor Botoșăneanul va oficia Sfânta Liturghie aniversară

astăzi, 10:39

Biserica „Întâmpinarea Domnului” (Roset) din municipiul Botoșani va marca, în anul 2026, împlinirea a două secole de existență și slujire neîntreruptă &...

Alertă METEO astăzi, la Botoșani: Cod Galben de caniculă, sfaturi de la ISU pentru a face față căldurii!

astăzi, 10:23

Administrația Națională de Meteorologie a actualizat prognoza și a emis un cod galben de temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic accentuat, valabil pentru județul Botoșani, astăz...