Zilele trecute, un botoșănean care a ocupat domeniul public cu mărfuri/ambalaje È™i a expus în vederea comercializării mai multe produse second-hand, fără să deÈ›ină carnet de comercializare, a fost amendat de poliÈ›iÈ™tii locali.
Bărbatul avea expuse mai multe produse, printre care È™i articole de îmbrăcăminte fără să aibă ataÈ™ată eticheta de produs conform legii.

