ALDE Botoșani: La mulți ani, Jandarmeriei Române pentru 170 de ani de la înființare!

Comunicat:

Jandarmeria Română a demonstrat de-a lungul timpului că este o instituție credibilă si profesionistă, susținută de autoritățile centrale, județene și locale.

Dorim să adresăm tuturor jandarmilor botoșăneni alese sentimente de respect, sănătate, mai ales acum când sunt prezenți la orice pas pe stradă pentru a ne proteja pe noi, cetățenii, asigurând ordinea și siguranța publică în Botoșani.

Acum, mai mult ca niciodată, Jandarmeria Română demonstrează că rămâne o structură importantă , pe care ne putem baza de fiecare dată.

Activitatea jandarmilor merită toată aprecierea noastră, gândindu-ne că se află și ei în prima linie, alături de cadrele medicale, în lupta împotriva Covid-19.

Mult succes in continuare, dragi militari care vă iubiți țara!

Ne înclinăm în fața voastră!

(Comunicat de presă emis de organizația județeană a ALDE din Botoșani)

 

 

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Vedere clară, protecție inteligentă și stil personal: noile direcții în domeniul opticii moderne

astăzi, 17:15

Evoluția stilului de viață modern determină schimbări semnificative în domeniul opticii, iar utilizatorii devin tot mai atenți la calitatea și eficiența soluțiilor pentru corecția vede...

Cum folosești corect freza electrică pentru unghii

astăzi, 17:09

Diferența dintre o unghie bine pregătită și una subțiată ireversibil poate fi de câteva mii de rotații pe minut aplicate greșit. Freza electrică este unul dintre cele mai eficiente inst...

Grindeanu vorbește deja despre primii miniștri: ”Au făcut treabă bună”

astăzi, 14:59

Liderul PSD, Sorin Grindeanu, votat în unanimitate, miercuri, de conducerea partidului pentru a fi propunerea de premier, a vorbit despre două nume care se pot regăsi în Guvernul PSD. ...