Viorel Alexadru, cu chef de treaba la final de mandat

Viorel Alexadru, cu chef de treaba la final de mandat

 Viorel Alexandru la conferinta de presa a PDL  

Pus pe treaba! Pedelistul Viorel Alexandru si-a deschis deja trei cabinete parlamentare, chiar daca este in activitate doar de o luna de zile.

Am reusit sa deschid inca trei birouri senatoriale, la Darabani, Trusesti si Saveni. Programul de activitate este de doua ore pe zi, la 16-18. Duminica se desfasoara audiente la Darabani si Saveni si sambata la Trusesti. Vinerea, de asemenea, de la 8-10 la Trusesti si de la 10-12 la Botosani, a precizat Viorel Alexandru.

Insa pentru ca este la final de mandat si are chef de treaba, pedelistul a vrut sa faca si mai mult. A trimis o circulara la toate consiliile locale, prin care face apel la toti primarii, ca ori de cate ori sunt probleme, unde este nevoie de sprijin parlamentar, sa il contacteze pentru a gasi solutii de rezolvare.

Este un lucru imbucurator ca marea majoritate a primarilor, indiferent de coloratura politica, au dat curs demersului meu, declara senatorul Alexandru. Nu toti i-au acceptat oferta. Primarul de la Vorona, Aurel Stefan, (n.r. PSD) nici nu a vrut sa auda de initiativa. Am inteles din surse ca nu poate sa faca propaganda unui senator de la alt partid. Nu am urmarit acest lucru, a mai adaugat senatorul pedelist.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...