Poliţişti botoşăneni avansaţi înainte de termen, pentru rezultate meritorii în activitate. Vezi lista!

La data de 29 noiembrie a.c., la sediul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Botoşani a avut loc festivitatea de avansare la gradul profesional următor, înainte de termen a poliţiştilor botoşăneni care s-au remarcat prin rezultate deosebite în activitatea desfăşurată.

Cu această ocazie, împuternicit Şeful Inspectoratului de Poliţie Judeţean Botoşani, comisar şef de poliţie, Viorel Şerbănoiu, a dat citire ordinelor de avansare a celor 4 ofiţeri şi 8 agenţi de poliţie.

 

De asemenea, pentru rezultate bune în activitate, 15 poliţişti au primit diplome de merit.

Tot în contextul zilei de 1 Decembrie, preşedintele Clubului Sportiv ,,Dinamo’’ Botoşani, a oferit diplome şi premii câştigătorilor competiţiilor sportive organizate la nivelul I.P.J.Botoşani – tenis de masă, şah, tir sportiv.

În încheierea festivităţii, şeful Inspectoratului Judeţean de Poliţie Botoşani a dat citire mesajului Inspectorului General al Poliţiei Române, chestor principal principal de poliţie Bogdan Despescu:

"În numele conducerii Poliției Române, al meu personal, vă felicit pentru avansarea în gradul profesional și vă mulțumesc pentru modul în care v-ați îndeplinit misiunile, dovedind profesionalism şi fermitate în aplicarea legii.

Dumneavoastră sunteți dovada că ne-am îndeplinit atribuţiile cu onoare, rigurozitate şi devotament, că am dezvoltat o relaţie bazată pe încredere şi respect cu cetăţenii.

Ne aflăm la început de decembrie. Este momentul să ne facem bilanțul activităților din acest an, să rememorăm cele mai importante rezultate obţinute în îndeplinirea misiunilor, să învățăm din experiența acumulată și să continuăm să ne perfecționăm, astfel încât să arătăm tuturor că, prin tot ceea ce facem, polițiștii români sunt profesioniști, integri și devotați comunității.

Urmează o perioadă frumoasă, cu evenimente importante și semnificații multiple pentru fiecare dintre noi, fie că vorbim de Ziua Națională a României sau de Sărbătorile de Iarnă.

Cu acest prilej, vă doresc tuturor mult succes în activitatea cotidiană, iar competenţa, răbdarea şi puterea de muncă să se alăture în mod fericit onoarei şi demnităţii puse în serviciul cetăţenilor.

Totodată, doresc să transmit familiilor dumneavoastră urări de sănătate şi mulţumirile mele personale, pentru ajutorul, sprijinul şi înţelegerea de care dau dovadă permanent".


 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Eduard Mititelu, aviz favorabil în comisii pentru mandatul de ministru delegat pentru Transformare Digitală: ”Sper ca, de mâine, să ne apucăm de treabă!”

astăzi, 21:08

Deputatul liberal Eduard Mititelu a primit aviz favorabil din partea comisiilor din Camera Deputaților și Senat, pentru ocuparea funcției de ministru delegat pentru Transformare Digitală. &rdqu...

Pașaport către viitor: 260 de tineri au susținut examene Cambridge la Cambridge Star!

astăzi, 19:09

În weekendul tocmai încheiat, 20-21 iunie, porțile Cambridge Star s-au deschis pentru 260 de copii și adolescenți care au ales să își transforme pasiunea pentru limba engleză &...

23 și 24 iunie: Lucrările la Nova Apaserv lasă fără apă mai multe străzi din municipiul Botoșani!

astăzi, 18:29

Pentru evitarea efectelor negative cauzate de lipsa apei, consumatorii din zonele menționate, precum și de pe străzile adiacente, sunt rugați să își asigure rezervele minime necesare pentr...