Lovitură pentru Gigi Becali. CSA Steaua a câștigat procesul pentru palmares. Decizia Tribunalului București

Gigi Becali a avut o primă reacție după ce a pierdut procesul cu CSA Steaua pentru palmares. Conform unei decizii luată de Tribunalul București, CSA Steaua deține palmaresul aferent perioadei 1947 - 2003.

În acest context, FCSB rămâne cu trofeele câștigate în ultimii 16 ani.

"Nu mă afectează! Asta e România. Mă minunez și eu. Aici e vorba de continuitate. Voi ataca decizia la Curtea de Apel pentru că vreau să văd până unde se poate merge. Dacă și la Curtea de Apel se menține decizia, înseamnă că toți suntem nebuni și proști. Înseamnă că totul globul este idiot și doar judecătorul este deștept”, a declarat Gigi Becali pentru Gazetă.

 

Gigi Becali a vorbit și despre ce înseamnă pentru FCSB pierderea palmaresului și, implicit, a Cupei Campionilor Europeni.

"Doar pierdem două puncte la coeficientul UEFA! Le aveam pentru că aveam Cupa Campionilor în palmares. Dar nu mă deranjează. Asta e România! Pierde o echipă românească la coeficient. Cei de la CSA nici nu au ce să facă cu palmaresul. Dacă vor să promoveze și fac societate pe acțiuni și se asociază cu un privat, o să contest decizia. Nu poate acea societate să preia palmaresul Stelei. Dacă eu nu am putut, acea societate de ce să poată? Dar nu mă mai enervez. Asta e țara noastră și trebuie s-o iubim”, a adăugat patronul FCSB.

Sursa: Digisport.ro

Citeste mai mult AICI

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

FC Botoșani anunță transferul portarului Ionuț Gurău!

astăzi, 15:00

Născut pe 27 martie 1999, la Brăila, Ionuț Gurău (1.98 m) evolueză ca portar și a semnat cu „roș-alb-albaștri” un contract pe o perioadă de un an. Ultimul club pentru care Ionu...

Cu Doina Federovici în echipă, Sorin Grindeanu anunță că PSD este gata să formeze un guvern!

astăzi, 14:09

Partidul Social Democrat a deschis marți, 23 iunie, noua rundă de consultări de la Palatul Cotroceni, convocată de președintele Nicușor Dan după ce Guvernul propus de Adrian Veștea a fost resp...

Propunerea ca uniformele să devină obligatorii în școli este respinsă de Consiliul Național al Elevilor! „Bullying-ul nu apare pentru că elevii au haine diferite!”

astăzi, 13:48

Consiliul Național al Elevilor reacționează în legătură cu propunerea ca uniforma școlară să devină obligatorie și transmite că „diferențele sociale nu dispar când elevii...