Agentii

Agentia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca Botosani
ADRESA: str. Colonel Tomoroveanu nr. 2
TEL: 0231/536791
Fax: 0231/536792  
Tel verde: 0800800275        
E-mail: ajofm@bt.anofm.ro
WWW: www.botosani.anofm.ro/page2.html


Autoritatea Rutiera Romana
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 56, bl U1A, sc. D, ap. 4
TEL: 0231/514.192
Mobil: 0721/275291
E-mail: botosani@arr.ro
WWW: ARR Botosani

Agentia pentru Plati si Interventii in Agricultura
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 81
TEL: 0231/511040, 0231/511039, 0372/783160, 0372/783160
E-mail: apia.botosani@apia.org.ro
WWW: Agentia pentru Plati si Interventii in Agricultura Botosani
Centre locale Botosani:
1. Botosani
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 81, parter
TEL: 0231/515373
E-mail: botosani.botosani@apia.org.ro
2. Saveni
ADRESA: str. A.I. Cuza nr. 63
TEL: 0231/541340
E-mail: saveni.botosani@apia.org.ro
3. Dorohoi
ADRESA: str. A.I. Cuza nr. 2
TEL: 0231/615053
E-mail: dorohoi.botosani@apia.org.ro
4. Darabani
ADRESA: str. 1 Decembrie nr. 286
TEL: 0231/631353
E-mail: darabani.botosani@apia.org.ro
5. Trusesti
ADRESA: Com. Trusesti
TEL: 0231/570280
E-mail: trusesti.botosani@apia.org.ro
6. Flamanzi
ADRESA: str. Principala nr. 1
TEL: 0231/552447
E-mail: flamanzi.botosani@apia.org.ro
7. Sulita
ADRESA: com. Sulita
TEL: 0231/573300
E-mail: sulita.botosani@apia.org.ro

Agentia pentru Protectia Mediului Botosani
ADRESA: B-dul Mihai Eminescu nr. 44
TEL: 0231/584.135
Fax: 0231/ 584139
E-mail: office@apmbt.anpm.ro
WWW: http://apmbt.anpm.ro/

 

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Invitatul de la Știri – Ada Macovei, inspector școlar general adjunct al IȘJ Botoșani

Vineri, 18 Septembrie 2020
397

După aproximativ o săptămână de la începerea noului an școlar, inspectorul școlar general adjunct al IȘJ Botoșani, profesor doctor Ada Macovei, a acceptat o discuție liberă despr...

Incendiul din Mesteacăn, lichidat după șapte ore de eforturi. Pagube de 500.000 de lei

Vineri, 18 Septembrie 2020
1295

Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență (ISJU) din Botoșani a anunțat că forțele de intervenție mobilizate în cazul evenimentului petrecut în localitatea Mesteascăn din...

Amendă de 60.000 de lei pentru un iaz fără autorizație

Vineri, 18 Septembrie 2020
818

În această perioadă comisarii din cadrul Comisariatului Județean Botoșani au finalizat acțiunile de inspecție și control, conform tematicului, pe amplasamentele unde s-au desfășurat sau...