Agentii

Agentia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca Botosani
ADRESA: str. Colonel Tomoroveanu nr. 2
TEL: 0231/536791
Fax: 0231/536792  
Tel verde: 0800800275        
E-mail: ajofm@bt.anofm.ro
WWW: www.botosani.anofm.ro/page2.html


Autoritatea Rutiera Romana
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 56, bl U1A, sc. D, ap. 4
TEL: 0231/514.192
Mobil: 0721/275291
E-mail: botosani@arr.ro
WWW: ARR Botosani

Agentia pentru Plati si Interventii in Agricultura
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 81
TEL: 0231/511040, 0231/511039, 0372/783160, 0372/783160
E-mail: apia.botosani@apia.org.ro
WWW: Agentia pentru Plati si Interventii in Agricultura Botosani
Centre locale Botosani:
1. Botosani
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 81, parter
TEL: 0231/515373
E-mail: botosani.botosani@apia.org.ro
2. Saveni
ADRESA: str. A.I. Cuza nr. 63
TEL: 0231/541340
E-mail: saveni.botosani@apia.org.ro
3. Dorohoi
ADRESA: str. A.I. Cuza nr. 2
TEL: 0231/615053
E-mail: dorohoi.botosani@apia.org.ro
4. Darabani
ADRESA: str. 1 Decembrie nr. 286
TEL: 0231/631353
E-mail: darabani.botosani@apia.org.ro
5. Trusesti
ADRESA: Com. Trusesti
TEL: 0231/570280
E-mail: trusesti.botosani@apia.org.ro
6. Flamanzi
ADRESA: str. Principala nr. 1
TEL: 0231/552447
E-mail: flamanzi.botosani@apia.org.ro
7. Sulita
ADRESA: com. Sulita
TEL: 0231/573300
E-mail: sulita.botosani@apia.org.ro

Agentia pentru Protectia Mediului Botosani
ADRESA: B-dul Mihai Eminescu nr. 44
TEL: 0231/584.135
Fax: 0231/ 584139
E-mail: office@apmbt.anpm.ro
WWW: http://apmbt.anpm.ro/

 

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Dacă a fost conspirație, atunci au învins! Românii vor pune pe masa de Crăciun porc din import!

Miercuri, 20 Noiembrie 2019
332

Românii riscă să nu aibă carne de porc autohtonă pe masa de Crăciun. În fermele din România au rămas tot mai puţini porci din cauza pestei, iar carnea din import este mai scum...

Botoșăneni sancționați de către polițiștii locali, pentru modul în care au abandonat deșeurile în spațiul public

Miercuri, 20 Noiembrie 2019
277

Pe parcursul a cinci zile, în intervalul 15-19 noiembrie a.c., polițiștii locali din Botoșani au intensificat activitățile de identificare a persoanelor care abandonează deșeurile menajer...

Peste 2000 de elevi din Botoșani primesc „Bani de liceu”

Miercuri, 20 Noiembrie 2019
356

În acest an şcolar, 2.024 de liceeni din județul Botoșani sunt beneficiari ai programului guvernamental „Bani de liceu”.Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) a centralizat so...