Agentii

Agentia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca Botosani
ADRESA: str. Colonel Tomoroveanu nr. 2
TEL: 0231/536791
Fax: 0231/536792  
Tel verde: 0800800275        
E-mail: ajofm@bt.anofm.ro
WWW: www.botosani.anofm.ro/page2.html


Autoritatea Rutiera Romana
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 56, bl U1A, sc. D, ap. 4
TEL: 0231/514.192
Mobil: 0721/275291
E-mail: botosani@arr.ro
WWW: ARR Botosani

Agentia pentru Plati si Interventii in Agricultura
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 81
TEL: 0231/511040, 0231/511039, 0372/783160, 0372/783160
E-mail: apia.botosani@apia.org.ro
WWW: Agentia pentru Plati si Interventii in Agricultura Botosani
Centre locale Botosani:
1. Botosani
ADRESA: str. Calea Nationala nr. 81, parter
TEL: 0231/515373
E-mail: botosani.botosani@apia.org.ro
2. Saveni
ADRESA: str. A.I. Cuza nr. 63
TEL: 0231/541340
E-mail: saveni.botosani@apia.org.ro
3. Dorohoi
ADRESA: str. A.I. Cuza nr. 2
TEL: 0231/615053
E-mail: dorohoi.botosani@apia.org.ro
4. Darabani
ADRESA: str. 1 Decembrie nr. 286
TEL: 0231/631353
E-mail: darabani.botosani@apia.org.ro
5. Trusesti
ADRESA: Com. Trusesti
TEL: 0231/570280
E-mail: trusesti.botosani@apia.org.ro
6. Flamanzi
ADRESA: str. Principala nr. 1
TEL: 0231/552447
E-mail: flamanzi.botosani@apia.org.ro
7. Sulita
ADRESA: com. Sulita
TEL: 0231/573300
E-mail: sulita.botosani@apia.org.ro

Agentia pentru Protectia Mediului Botosani
ADRESA: B-dul Mihai Eminescu nr. 44
TEL: 0231/584.135
Fax: 0231/ 584139
E-mail: office@apmbt.anpm.ro
WWW: http://apmbt.anpm.ro/

 

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Mircea Oprea: Cauze nobile servite prost

Marţi, 27 Februarie 2024
47

Proiectul ”Eminescu - o cultură, o rută”, împărțit cu orașul Bălți, ar fi avut menirea dezvoltării ”structurii turistice cu un nou traseu turistic cultural transfrontal...

Autoritățile locale din Coșula, evaluate în privința modului de gestionare a unei situații de urgență

Marţi, 27 Februarie 2024
62

Un nou exercițiu de verificare a modului de gestionare a unei situații de urgență de către autoritățile locale, până la sosirea pompierilor militari, s-a desfășurat, astăzi, la Coșul...

Botoșaniul are mai mulți șomeri decât luna trecută: aproape 1000 de botoșăneni de peste 55 de ani nu au un loc de muncă!

Marţi, 27 Februarie 2024
64

 La sfârșitul lunii ianuarie 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Botoșani erau înregistrați 3.792 șomeri( din care 1.799 femei), r...