Succes răsunător la Odorheiul Secuiesc al sportivilor de la Real Taekwondo Team

Succes răsunător la Odorheiul Secuiesc al sportivilor de la Real Taekwondo Team
În ziua de 11 iunie 2016 s-au desfășurat la Odorheiu Secuiesc Campionatul Național de Poomsae“ la Copii, Juniori Mici, Cadeți, Juniori și Seniori, la taekwondo WTF și Competiția Națională CUPA HWARANG“ la taekwondo WTF, ediția a II-a, la Kyorugi (luptă), pentru Copii, Juniori Mici, Cadeți, Juniori și Seniori.

Au participat peste 250 de sportivi de la 15 cluburi de profil din țară. Clubul Sportiv Real Taekwondo Team Botoșani a fost reprezentat de un număr de 35 de sportivi. Real Taekwondo Team Botoșani a reușit din nou să obțină Locul I la clasamentul general pe echipe.

Sportivii clubului nostru au reușit, la probele individuale, să revendice 49 de medalii din care 18 medalii de aur, 21 medalii de argint și 10 medalii de bronz. Medaliile câștigate cu multă muncă și abnegație de sportivi, la probele de kyorugi (luptă), poomsae (forme) și speed kick (lovituri viteză), sunt:

- medalii de aur: Marin Răzvan (2 medalii), Grădinaru Adina, Breșug Iriciuc Anastasia (2 medalii), Buzuc Denis (2 medalii), Radiș Andy Eduard (2 medalii), Mișcodan Amalia (2 medalii), Iacob Iustina, Chiaburu Gabriel, Doloca Ionela, Nistoroaia Paul, Dănilă Arian, Ivasciuc Vlad, Zamfir Filip

- medalii de argint: Aparaschive Paul (2 medalii), Șocarici Darius (2 medalii), Miron Ema (2 medalii), Vamanu Andrei, Ivanov Ștefan, Chiaburu David, Roman Ciprian, Roman Constantin Ciprian, Roman George Cosmin, Toma Denis, Grădinaru Adina, Nistoroaia Paul, Giurgiu Teodora, Ivasciuc Vlad, Rebenciuc Sebastian, Țurcanașu George Cristian, Țăruș Mihaela, Melinte Ciprian Augustin, Radiș Andy Eduard

- medalii de bronz: Iacob Iustina, Vamanu Andrei, Aparaschive Paul, Ivanov Ștefan, Iacob Iustina, Cucu Sebastian, Andrei Octavian George, Achiței Andrei Cosmin, Andronache Ecaterina Andreea, Șveica Florin.

Mulțumesc sportivilor pentru prestația avută la aceste două Competiții Naționale dar și părinților pentru implicarea în activitățile Clubului. Demonstrăm încă odată că se merită a se investi în sportivii clubului nostru deoarece reprezintă cu succes Județul Botoșani la activitățile de Taekwondo WTF pe plan național și internațional.“ (Nicolae Pasniciuc – centură neagră 3 DAN, președinte-antrenor al CS Real Taekwondo Team Botoșani)

Participarea la această competiție a fost posibilă și cu sprijinul Consiliului Județean Botoșani, în cadrul proiectului de finanțare neramburabilă Educație și sănătate prin Taekwondo WTF – disciplină sportivă olimpică în județul Botoșani“.

(Comunicat de presa) 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Incendiu puternic! Apartament cuprins de flăcări într-un bloc din Botoşani, persoane preluate de ambulanţe! FOTO

astăzi, 15:26
86

Fumul puternic care ieşea din apartamentul situat la parterul unui bloc de pe Aleea Nouă a alertat locatarii care au sunat la 112. În scurt timp la faţa locului au ajuns echipajele de pompier...

Maşină suspendată pe un parapet! Şoferul a abandonat autoturismul şi a plecat - FOTO

astăzi, 15:00
369

Şoferul autoturismului Audi se îndrepta dinspre strada Împărat Traian spre ieşirea din municipiu, iar în zona intersecţiei cu strada Săvenilor a pierdut controlul asupra vo...

Casieriile Nova Apaserv, închise miercuri!

astăzi, 14:45
33

S.C. Nova Apaserv S.A. Botoșani anunță că, în data de 24.01.2018, casieriile din Botoşani, Dorohoi, Darabani, Săveni și Bucecea vor fi închise, fiind zi liberă, conform Codului Mun...