LIGA 1: S-au încheiat toate meciurile din penultima etapă! CFR-ul dă lovitura la Iași în minutul 92! VIDEO
SPORT

Luni seara s-au disputat ultimele doua meciuri din etapa a 25-a din sezonul regulat al Ligii 1.

Astra Giurgiu s-a impus cu scorul de 3-1 la Chiajna, intr-un meci in care gazdele au marcat la 30 de secunde dupa ce giurgiuvenii au deschis scorul. Fabritio a marcat in minutul 8 pentru Astra, insa Chiajna a egalat peste numai 30 de secunde.

In final, Astra a reusit sa se impuna prin golurile reusite de Florea si Budescu.

La Iasi a fost o partida cu adevarat dramatica. CFR-ul avea nevoie de victorie pentru a continua lupta pentru calificarea in Play-Off. Oaspetii au deschis scorul in minutul 18 prin Larie, din lovitura libera.

Clujenii au mai avut cateva ocazii de a marca, insa cei care au inscris au fost iesenii. In minutul 91, Andrei Cristea a executat superb o lovitura libera si a marcat golul egalizator. Nu s-au bucurat multe cei de la Poli Iasi, pentru ca peste cateva secunde, Peteleu a primit o pasa in careu si l-a invins pe Caparco. Clujenii urca pe locul 3 in Liga 1.