Prima victorie pentru FC Botosani, in Antalya! Botosanenii au trecut de Slovan Bratislava!
SPORT

Elevii lui Leo Grozavu au obtinut prima victorie in cantonamentul ce se desfasoara in Turcia, dupa ce s-au impus cu scorulde 1-0 in fata slovacilor de la Slovan Bratislava, echipa clasata pe locul III in campionatul intern.

FC Botosani a inceput meciul cu Albut - Patache, Miron, Cucu, Popovici - Vasvari, Carstocea, Roman, Lorand Fulop - Bus si Elek. Botosanenii au deschis scorul in minutul 32, prin Mihai Roman, care a sutat frumos din afara careului de 16 m.

Meciul nu a fost unul spectaculos, insa FC Botosani a controlat intreaga partida si si-a mai creat cateva ocazii in repriza secunda si chiar a cerut de cateva ori penalty, insa scorul a ramas neschimbat.

In partea secunda au mai intrat pe teren Cobrea, Ungurusan, Musat, Golofca, Bordeianu, Juncanaru, Burca, Tarnovan, Greu si Hergheligiu.

FC Botosani a suferit doua infrangeri si o obtinut un egal inainte acestui meci cu Slovan Bratislava. Urmatorul meci al botosanenilor va avea loc pe 25 ianuarie, impotriva rusilor de la Arsenal Amkar.