NGADEU o duce pe Camerun in finala Cupei Africii pe Natiuni! GOL superb reusit cu Ghana! VIDEO
SPORT

Meci superb reusit de fostul capitan al FC Botosani, Michael Ngadeu, in semifinala Cupei Africii pe Natiuni, impotriva celor de la Ghana.

Fostul capitan al echipei din nordul Moldovei a jucat excelent in defensiva, dand siguranda colegilor, dar mai mult de atat a jucat foarte bine si in atac.

In minutul 72, Camerun a beneficiat de o lovitura libera, ce a fost executata de Moukandjo. Mingea a ajuns la Ngadeu, care a preluat excelent si a trimis la vinclu cu piciorul drept. Este al doilea gol pentru Ngadeu marcat la nationala, ambele in aceasta competitie.

Presati de timp, ghanezii au incercat sa egaleze, insa in minutul 90+3 au fost surprinsi pe un contraatac, iar Christian Bassogog a marcat pentru 2-0.

Camerun va juca in finala competitie impotriva celor din Egipt.