FC Botosani obtine un punct la Medias, intr-un meci cu doua penalty-uri neacordate de arbitru!
SPORT

FC Botosani a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul cu Gaz Metan Medias, intr-o partida in care centralul George Radulescu i-a ingalbenit pe jucatorii lui Leo Grozavu si nu a acordat doua lovituri de la 11 m, la a doua faza fiind doua faulturi in careu.

Mai intai, in minutul 16, Elek a fost calcat in careu de Zaharia, insa Radulescu a lasat jocul sa continue.

Apoi, in minutul 28, botosanenii ar fi putut primi din penalty, fiind doua faulturi in careu in aceeasi faza. Mai intai Elek a fost faultat de Zaharia, Radulescu nu a dictat penalty, faza a continuat, iar Endrick este calcat de Rugasevici. Din nou George Radulescu nu a dictat penalty.

Echipe de start:

Gaz Metan:Greab - Crețu, Trtovac, R. Zaharia, Rugasevici- Tahar, I. Cristea - Munteanu, Eric, Lupu - Sikorski
Rezerve: Marinescu, Buzean, Itous, Romeo, Bic, Petre, Buziuc

FC Botoșani:Cobrea - Ungurușan, Miron, Burcă, Mușat - Cucu, Bordeianu - Endrick, Herghelegiu, M. Roman - Elek
Rezerve: Albuț, Popovici, Vașvari, Golofca, Moruțan, Buș, Kuku

Cum s-a desfasurat meciul:

Min 1: A inceput meciul!

Min 7: Jucatorul gazdelor, Sabin Lupu, primeste cartonasul galben, pentru un fault asupra lui Bordeianu.

Min 9: Contraatac al botosanenilor. Hergheligiu suteaza peste poarta.

Min 10: Hergheligiu suteaza din nou, insa trimite slab pe centrul portii.

Min 17: Cartonas galben pentru Hergheligiu, pentru un hent.

Min 18:Sikorski suteaza de la 16 m, insa Cobrea retine.

Min 20: Cartonas galben primit de Elek, dupa ce a sutat dupa floierul arbitrului, care a semnalizat offside. Reluarile au aratat ca jucatorul botosanean nu era in offside.

Min 21: Roman suteaza puternic si trimite mingea putin peste poarta

Min 23: Elek este faultat in careu, insa Radulescu nu dicteaza penalty

Min 25: Ocazie pentru FC Botosani! Lovitura libera executata de Burca, Greab respinge cu greu de langa bara.

Min 27: FC Botosani cere lovitura de la 11 m, la un atac asupra lui Elek, insa centralul nu dicteaza. Mingea ajunge la Endrik, care este calcat de Rugasevici. Din nou arbitrul nu dicteaza penalty.

Min 43: Sut periculos a lui Cretu, Cobrea respinge cu greu in corner.

Min 45:Pauza

Min 46: A inceput repriza a doua. Bus i-a luat locul lui Hergheligiu

Min 48: Cartonas galben primit de Ungurusan

Min 58: Sikorski intra in careu si suteaza pe coltul scurt, insa Cobrea respinge in corner.

Min 58: Cartonas galben si pentru Musat.

Min 61: Schimbare la gazde: Bic intra in locul lui Eric

Min 72: Schimbare la Botosani: iese Cucu si intra Vasvari

Min 75: Cartonas galben si pentru Gabriel Vasvari

Min 76: Schimbare si la gazde: intra Buzean si iese Rugasevici

Min 81: Schimbare la Medias: intra Buziuc si iese Lupu

Min 82: Ultima schimbare la Botosani: intra Golofca si iese Endrick

Min 86: Burca executa din nou o lovitura libera si trimite pe coltul scurt, portarul gazdelor respingand in corner.

Min 92: Cartonas galben si pentru Burca